Tomograf pokryje długi szpitala

  Tomograf pokryje długi szpitala

  Beata Marciniak, Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Związkowcy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie donieśli na dyrektora Kazimierza Pankiewicza do prokuratury, Najwyższej Izby Kontroli i Państwowej Inspekcji Pracy. Poskarżyli się też marszałkowi woj. śląskiego. Zarzucają swojemu szefowi niegospodarność, bo chce sprzedać lub wydzierżawić tomograf i rezonans.
  Pieniądze mają pójść na spłatę długów lecznicy, która po połączeniu w styczniu ze szpitalem wojewódzkim na Tysiącleciu ma na minusie ponad 80 milionów złotych. Parkitka do fuzji wniosła długi sięgające 60 mln zł, a Tysiąclecie ponad 20 mln zł. Według Urzędu Marszałkowskiego połączenie lecznic ma przynieść oszczędności - 18 mln zł w trzy lata.

  Związkowcy twierdzą, że dyrektor nie ma prawa zmniejszać deficytu pozbywając się sprzętu, który Parkitka dostała od Urzędu Marszałkowskiego i który zarabia na siebie.


  Według ich wyliczeń do kasy szpitala ze sprzedaży tomografu i rezonansu wpłynęłoby ok. 3,5 mln zł. Tymczasem kupno takich nowych urządzeń to wydatek co najmniej 5 mln zł.

  Doniesienie przeciwko dyrektorowi Parkitki złożyli do prokuratury pracownicy zakładu diagnostyki obrazowej, w którym pracuje i tomograf, i rezonans oraz wszystkie związki zawodowe działające w szpitalu przy ul. Bialskiej.

  - Zarzucamy dyrektorowi niegospodarność - twierdzi dr Grażyna Cebula-Kubat.

  Po połączeniu Parkitki i Tysiąclecia Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ma dwie pracownie z tomografem i rezonansem. Tyle, że urządzenia na Tysiącleciu należą do firmy Med-Sport, która odpłatnie świadczy usługi szpitalowi.

  Dyrektor Pankiewicz rozważa wydzierżawienie tomografu i rezonansu na Parkitce Med-Sportowi oraz podpisanie z firmą umowy na świadczenie usług szpitalowi, ewentualnie zerwanie umowy dotyczącej Tysiąclecia, lecz ta ostatnia wersja wiąże się z wypłaceniem Med-Sportowi miliona złotych odszkodowania.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama