Muzeum zamówiło repliki mundurów zaborczych wojsk

  Muzeum zamówiło repliki mundurów zaborczych wojsk

  Sebastian Reńca

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Muzeum w Sosnowcu wzbogaci swoje zbiory o repliki trzech mundurów wojsk zaborczych (Rosji, Austro-Węgier i Prus) z początku minionego wieku.
  - Zamówienie zostało już złożone w poznańskiej firmie, która zajmuje się rekonstrukcją historycznych mundurów i uzbrojenia. Teraz musimy tylko dopracować szczegóły, między innymi dotyczące nakryć głowy, wyposażenia czy na przykład pasów i ładownic - mówi Michał Węcel, historyk Muzeum.

  Firma szyje umundurowanie i wykonuje repliki wyposażenia oraz broni różnych formacji wojskowych, nie tylko niemieckich czy rosyjskich, ale też na przykład polskich i amerykańskich. - W przypadku niektórych mundurów wzorujemy się na oryginałach - mówi Krzysztof Wieczorek z poznańskiej firmy.

  Zamówione mundury wraz z dodatkowym wyposażeniem mają być gotowe jesienią. Będą kosztować około sześć tysięcy złotych. - Mundury będzie można zobaczyć przy okazji wystawy, która zostanie otwarta przed świętem 11 Listopada. Wtedy też odbędzie się międzynarodowa konferencja "Granice - od Trójkąta Trzech Cesarzy do Schengen" - dodaje Michał Węcel.
  Potem mundury trafią do jednej ze stałych ekspozycji sosnowieckiego Muzeum.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama