Katowice, Warszawa: Będą zwijać Tanie Linie Kolejowe

  Katowice, Warszawa: Będą zwijać Tanie Linie Kolejowe

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od 1 czerwca PKP Intercity likwiduje część swoich połączeń. Najprawdopodobniej cięcia dotkną pociągi Tanich Linii Kolejowych (czyli dawne pociągi pośpieszne).
  - Dokładna ich liczba i relacje zostaną podane na tydzień przed wprowadzeniem tych zmian - deklaruje Paweł Ney, rzecznik spółki. Przyznaje, iż z rozkładu może zniknąć co dziesiąta TLK-a. Powód? Długi przewoźnika wobec zarządzających torami Polskich Linii Kolejowych. W związku z nimi zarządca infrastruktury domaga się od przewoźnika ograniczenia skali przewozów. W razie niezastosowania się do tych żądań jest gotów zablokować część połączeń.


  O tym, że PLK nie żartuje przekonała się 4 maja inna kolejowa spółka - Przewozy Regionalne. Nieuregulowane płatności za korzystanie z infrastruktury oraz niedogadanie się przewoźnika z PLK odnośnie dobrowolnego wycofania z rozkładu części swoich połączeń sprawiło, że PLK nie wypuściła do ruchu większości obsługujących trasy międzywojewódzkie pociągów InterRegio. Przedstawiciele Intercity nie zamierzają ryzykować podobnego scenariusza i dlatego wolą sami wskazać, które połączenia usuną z rozkładu.

  Część ekspertów uważa to jednak za pretekst do pozbycia się przez Intercity niedochodowych połączeń i przerzucenia odpowiedzialności za taką sytuację na PLK.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama