Katowice: Rektor wpuścią policję na Uniwersytet Śląski

  Katowice: Rektor wpuścią policję na Uniwersytet Śląski

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzisiaj w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zawarte zostało pomiędzy J.M. Rektorem prof. zw. dr. hab. Wiesławem Banysiem a Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Dariuszem Bielem porozumienie w sprawie zasad postępowania w przypadku wezwania i wkroczenia Policji na teren Uczelni.
  Szanując autonomię terenów uniwersytetu porozumienie sprecyzowało tryb i zasady wykonywania działań policyjnych w obiektach i na terenie Uczelni.

  Podpisanie porozumienia nastąpiło w obecności Prorektorów: prof. dr. hab. Barbary Kożusznik i dr. hab. prof. UŚ Czesława Martysza oraz Naczelnika Wydziału Prezydialnego KWP w Katowicach mł. insp. Adama Dudka. Sygnowany dzisiaj dokument jest kolejnym przykładem dobrej współpracy Uniwersytetu Śląskiego z Policją naszego województwa.
  Przyjęte w nim zasady precyzyjnie regulują przypadki i sposób prowadzenia przez śląskich policjantów interwencji i działań w obiektach oraz na terenach należących do Uczelni, z poszanowaniem Jej autonomii.

  Do dziś obowiązują zawarte wcześniej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim i Policją porozumienia, m.in. w sprawie przeciwdziałania narkomanii i handlowi narkotykami, w sprawie internetowej mapy przestępczości "CRIMI", czy współpracy przy obsłudze punktów pomocy ofiarom przestępstw w województwie śląskim. Niejednokrotnie realizowaliśmy z sukcesem wspólne projekty badawcze (np. badania opinii publicznej), czy edukacyjne (studia podyplomowe i szkolenia dla kadry kierowniczej i funkcjonariuszy).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama