Katowice: Pierwsze kandydatury w konkursie Śląskie na 5

  Katowice: Pierwsze kandydatury w konkursie Śląskie na 5

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wpłynęły już pierwsze zgłoszenia kandydatur w drugiej edycji nagrody wojewody śląskiego "Śląskie na 5". Idea tegorocznej edycji konkursu inspirowana jest ustanowieniem roku 2010 Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym w Unii Europejskiej. Propozycje kandydatów do nagrody można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej nagrody www.slaskiena5.pl.
  Tegoroczni laureaci otrzymają nagrody w pięciu kategoriach: rozwiązanie architektoniczno-budowlane, osobowość, filantropia, sport i nauka. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2010 roku. Pierwsze zgłoszone kandydatury dotyczą przedsięwzięć w ramach kategorii osobowość i rozwiązanie architektoniczno-budowalne.

  Udział w konkursie jest bezpłatny, a nagrody mają charakter honorowy i nie wiążą się z gratyfikacją finansową.
  Laureaci konkursu otrzymają z rąk wojewody śląskiego statuetkę "Śląskie na 5". Jej projekt został wybrany w drodze wspólnego konkursu wojewody śląskiego i rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, zorganizowanego w 2009 roku dla studentów uczelni. Laureatką została Marta Wieczorek, studentka Wydziału Projektowego ASP.

  Pierwsza edycja nagrody wojewody śląskiego zorganizowana została w 2009 roku dla uczczenia V rocznicy polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. Celem konkursu było uhonorowanie instytucji oraz osób działających w województwie śląskim, które znacząco przyczyniły się do jak najlepszego spożytkowania pięcioletniej obecności Polski w Unii Europejskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama