Porażka siatkarek z Dąbrowy

Muszynianka Fakro Muszyna - Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:18, 25:19, 19:25, 25:13)

Dopiero piąty mecz wyłonił finalistę PlusLigi Kobiet. Będzie nią drużyna Muszynianki, która w decydującym półfinałowym meczu pokonała siatkarki z Dąbrowy Górniczej i teraz o złote medale zmierzy się z BKS Alu-prof Bielsko-Biała. Enion o brązowy medal mistrzostw Polski rywalizować będzie z rewelacyjnym beniaminkiem Organiką Budowlanymi Łódź.

Nikt nie spodziewał się, że rywalizacja między Muszynianką i Enionem będzie tak zacięta i dopiero piąty mecz przesądzi o jej losach. Mistrzynie Polski były zdecydowanym faworytem i mając nóż na gardle (przegrywały 0:1 i 1:2) potrafiły jeszcze wykrzesać z siebie tyle sił, że doprowadziły do piątego meczu na własnym parkiecie.

Dwa pierwsze sety ostatniego starcia to zdecydowana dominacja siatkarek z Muszyny. Podopieczne Waldemara Kawki miały problemy z przyjęciem zagrywki, nie potrafiły także zgubić bloku rywalek. - Z tej klasy drużyną nie można tak grać, musimy jak najszybciej się podnieść - apelował do swoich zawodniczek trener Enionu.

Siatkarki z Dąbrowy wróciły do gry dopiero w trzecim secie. Poprawiły nie tylko przyjęcie, skuteczniejsze były także w ataku i prowadziły w tym secie od początku do końca. Nadzieje na pokonanie mistrzyń Polski odżyły. Szybko jednak zostały rozwiane, choć do poło-wy czwartej partii dąbrowianki dzielnie stawiały opór faworytkom. Końcówka należała jednak do Muszynianki, sensacji więc nie było.

- Chciałyśmy wygrać i to zrobiłyśmy - podsumowała spotkanie najlepsza zawodniczka dnia Aleksandra Jagieło.

O miejsca 1-4: Muszynianka Fakro Muszyna - Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:18, 25:19, 19:25, 25:13) Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3:2. W finale zagra Muszynianka, o trzecie miejsce Enion Energia