Ważne
  Będzin: Zamiast płacić mandat, naucz się sztucznego...

  Będzin: Zamiast płacić mandat, naucz się sztucznego oddychania

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od dziś będzińska policja wraz z ratownikami medycznymi prowadzi nietypową akcję. Kierowcy przyłapani na wykroczeniach drogowych mają do wyboru: zapłacić mandat, albo przejść przyspieszony kurs pierwszej pomocy. Ale tylko w czwartki.
  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, wspólnie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, zainicjował akcję mającą na celu edukację kierowców w zakresie udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia drogowego.

  Policjanci ruchu drogowego będą pełnić służbę na głównych drogach wraz z ratownikami medycznymi z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu.
  Kierujący zatrzymani w związku z popełnieniem wykroczenia, (w szczególności przekroczenia prędkości) zamiast mandatu karnego będą mogli skorzystać z krótkiego instruktażu ratowników. Szkolenie będzie zawierało między innymi podstawowe zasady prawidłowego wykonania masażu serca, a dla chętnych, możliwość przeprowadzenia sztucznego oddychania na specjalnym fantomie. Podczas szkoleń przekazywane będą także ulotki informacyjne na temat pierwszej pomocy. Oczywiście sprawcy szczególnie rażących wykroczeń nie będą mogli skorzystać z zamiany mandatu na instruktaż.

  Pilotażowe szkolenia odbyły się już 5 maja. Natomiast od 13 maja aż do końca wakacji, co tydzień w każdy czwartek, akcja ta będzie kontynuowana.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama