Ważne
  Katowice: Jutro muzea czekają po zmroku

  Katowice: Jutro muzea czekają po zmroku

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  6 wojewódzkich jednostek kultury weźmie udział w akcji "Noc w Muzeum". W sobotę 15 maja ruszy szósta edycja tej europejskiej imprezy.
  Imprezę w Muzeum Śląskim rozpocznie zwiedzanie z przewodnikiem terenu dawnej kopalni "Katowice". Wejście pierwszej grupy (maksymalnie 20 osób) o godz. 15.00. Kolejne wejścia co 30 min. do godz. 19.30. Zwiedzanie kopalni zakończy o godzinie 20.00 koncert Józefa Skrzeka w budynku dawnego warsztatu mechanicznego. Koncert na terenie byłej kopalni "Katowice" to kolejny przystanek na niekończącej się trasie podróży tego artysty, prezentującego swoją twórczość na całym świecie, między innymi w USA, Kanadzie, Meksyku czy w Indiach.
  Józef Skrzek sięga chętnie do bluesa, elektroniki, rocka i muzyki klasycznej, łącząc to wszystko w swój uniwersalny muzyczny język. Podczas "Nocy Muzeów" zaproponuje niecodzienne połączenie kosmicznych, futurystycznych syntezatorów z naturalnymi głosami ludzkimi.

  Na nocne zwiedzanie Muzeum Śląskie zaprasza także do głównej siedziby przy al. W. Korfantego 3 i oddziału Centrum Scenografii Polskiej przy pl. Sejmu Śląskiego 2.Na gości czekają okazjonalne wystawy, spotkania z artystami, warsztaty plastyczne dla dzieci, prezentacje pracowni muzealnych oraz koncerty.

  W Muzeum Zamkowym w Pszczynie o godzinie 17.00 rozpocznie się koncert z cyklu "Muzyka Hochbergów na Zamku w Pszczynie", a do godziny 1.00 będzie można zobaczyć także wnętrze zamkowe i zbrojownie.


  Lata 20 i lata 30 zagoszczą w Muzeum w Bielsku-Białej. Przed zamkiem będą witać turystów samochody z tamtych lat. Będzie można sfotografować się na tle starego automobilu lub przejechać się nim, odwiedzając Muzeum Motoryzacji. Dla podkreślenia atmosfery będzie grał kwartet smyczkowy "AQuartet", który zaprezentuje polskie i zagraniczne standardy z lat międzywojennych. Przy okazji można będzie nauczyć się ówczesnych tańców.

  W Zabrzu natomiast będzie można zjechać do podziemi, zwiedzić kopalnię, wybrać się na przejażdżkę kolejką górniczą i spotkać z duchem - Skarbnikiem Skansenu Górniczego "Królowa Luiza". Od godziny 22.00 do 24.00 będzie można, już na powierzchni, poobserwować przez teleskop niebo z platformy widokowej wieży szybu "Carnall".

  Tradycyjnie, dzięki uprzejmości KZK GOP, wszystkie miejsca imprez będą udostępnione dzięki specjalnym bezpłatnym liniom autobusowym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama