Jarosław Kaczyński, towar ekskluzywny

  Jarosław Kaczyński, towar ekskluzywny

  Marcin Kasprzyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sztab wyborczy Jarosława Kaczyńskiego najwyraźniej postanowił prowadzić jego kampanię prezydencką wbrew wszelkim regułom znanym we współczesnym świecie.
  W typowych kampaniach prezydenckich, w których organizowaniu mistrzostwo świata osiągnęli oczywiście Amerykanie, kandydaci obecni są w życiu przeciętnego człowieka 24 godziny na dobę. Ulotki z kandydatem, plakaty z kandydatem, długopisy, koszulki, podkładki pod piwo, jogurty itd.

  Z Jarosława Kaczyńskiego postanowiono zrobić produkt ekskluzywny, niedostępny, a przez to sprawiający wrażenie bardziej wartościowego i poszukiwanego


  Do tego spotkania z wyborcami, wiece poparcia, cięcia wstęg, wizyty w zakładach pracy, debaty z kontrkandydatami, plotki, fejsbuki, tłitery i blipy. Słowem strach otworzyć lodówkę. Efektem tego bywa niestety często mdlący przesyt kandydatem.

  W tak prowadzonej szybkiej kampanii łatwo też o wpadki i pomyłki, łatwo dać się wyprowadzić z równowagi i pokazać prawdziwą twarz. Łatwo wpaść w wyborczy słowotok, z którego typowy Polak i tak nie będzie w stanie wyciągnąć wniosków na temat programu kandydata.

  Sztabowcy Kaczyńskiego postanowili zrobić wszystko na odwrót. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie szczególna posmoleńska tragiczna rzeczywistość, w której te wybory się odbywają. Pomijając jednak okoliczności, efekt jest taki, że mamy kandydata, który tym wyższe zdobywa poparcie, im mniej go w tej kampanii. Jak to możliwe? Studenci marketingu odpowiedzą bez wahania: z Kaczyńskiego postanowiono zrobić produkt ekskluzywny, niedostępny, a przez to sprawiający wrażenie bardziej wartościowego i poszukiwanego, co przekłada się na poparcie.

  Kampania "do góry nogami" ma jeszcze jedną dla kandydata korzyść. Nie daje konkurentom szansy na żaden ruch. Bo przecież nie można wygrać w szachy, jeśli rywal nie zacznie grać. Bronisław Komorowski przed startem wyobrażał sobie pewnie, że w kampanii będzie toczył boje w debatach, w wywiadach zbijał argumenty przeciwników. Może brał nawet pod uwagę zapasy w błocie na brudne haki. A tu nic z tego.
  I póki co, widać wyraźnie, że to sztabowcy Kaczyńskiego lepiej czują się w tej nietypowej kampanii, spokojni o to, że ich trzymanemu za szkłem w ekskluzywnym butiku kandydatowi żadna wpadka przydarzyć się nie może.

  Komorowski i jego ludzie działają natomiast nerwowo i bez planu. Ten chaos widoczny był ostatnio nawet w notatkach kandydata.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Towar ekskluzywny.

   kaktusnadłoni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Smiechu warte.
   Ekskluzywny towar ma wysoką gwarancję.
   A jaką gwarancję da przechodzony polityk że to co mówi w kampanii wyborczej jest prawdą?
   Jak wyegzekwować obiecaną kiełbasę wyborczą w...rozwiń całość

   Smiechu warte.
   Ekskluzywny towar ma wysoką gwarancję.
   A jaką gwarancję da przechodzony polityk że to co mówi w kampanii wyborczej jest prawdą?
   Jak wyegzekwować obiecaną kiełbasę wyborczą w postaci stu milionów zł, trzech milionów mieszkań lub inne cudaniewidy?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory

   oli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Przebrała się miarka głosuję na Jarka.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niewolnicy socjalizmu

   wilos1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Wszystkich zmusić do wszystkiego, niech niewolnicy socjalizmu mają zajęcie, a biurokracja pełne ręce roboty.. Pełne ręce- niepotrzebnej nikomu roboty, potrzebnej jedynie biurokracji pasożytującej i...rozwiń całość

   Wszystkich zmusić do wszystkiego, niech niewolnicy socjalizmu mają zajęcie, a biurokracja pełne ręce roboty.. Pełne ręce- niepotrzebnej nikomu roboty, potrzebnej jedynie biurokracji pasożytującej i władającej naszym życiem, zdrowiem, i odpowiedzialnością.. Platforma Obywatelska nie jest liberalna- Platforma Obywatelska jest zamordystyczna.!!

   Najpierw pokupowali „ darmowe” autobusy mammograficzne do badania „ za darmo”, taki rodzaj promocji, a po odszczekaniu, pardon- odczekaniu i przekonaniu o celowości tych badań- wprowadzają obowiązkowość. Ciągle ta sama metoda..

   Najpierw otumaniają „ darmochą”, co nie jest wcale darmowe, tylko płatne inaczej, poprzez biurokrację Narodowego Funduszu Zdrowia, który nie jest narodowy, lecz biurokratyczny- a potem wprowadzają obowiązkowo..

   Bo nie może być tak, że każdy idzie sobie robi badania kiedy chce i u kogo chce.. Nie, tak być nie może! Bo państwo totalitarne wie lepiej, kto, gdzie i co ma robić.. I nie będzie można pracować, jak się nie ma badań totalitarnych, pardon- cytologicznych i mammograficznych- obowiązkowo. Bo badania mammograficzne i cytologiczne – to wielki państwowy obowiązek, to hołd złożony państwu przez posłuszeństwo, a tak naprawdę to hołd złożony cnocie prze występek.. Występek państwowy!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Mord polityczny.....

   OBSERWATOR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Szanując prawa zmarłych do spokoju, pragnę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, iż narodowo-nacjonalistyczna grupa, będąca wówczas u władzy dokonała "mordu!!! politycznego",na śp. B.BLIDZIE,...rozwiń całość

   Szanując prawa zmarłych do spokoju, pragnę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, iż narodowo-nacjonalistyczna grupa, będąca wówczas u władzy dokonała "mordu!!! politycznego",na śp. B.BLIDZIE, którego warunki tkwią w ideologi tego ugrupowania,a także miały inny głęboki podtekst,na którego wyjaśnienie przyjdzie czas,po zakończeniu prac komisji sejmowej,która też rozgrywa politycznie tą sprawę,jak zresztą wszystkie dotychczasowe.A tam gdzie polityka, tam nie ma sprawiedliwości,tam jest walka o władzę i synekury.
   Sprawa śp. B.Blidy została wszczęta wyłącznie z powodów politycznych. - PiS-owskie państwo chciało dopaść "układ" i bezrefleksyjnie robiło wszystko, aby odnotować sukces. Bez oglądania się na konsekwencje takiego działania . Na kilka miesięcy przed akcją w domu Blidów Zbigniew Ziobro(rodak Grażyńskiego-z tej samej "stajni"co 3/4 prokuratury w Katowicach tzn. z ALTREICHU) i Bogdan Święczkowski(też z ALTREICHU!!!) szef ABW, referowali ówczesnemu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu szczegóły operacji!!! I tutaj pojawia się drugi aspekt polityczny i chęć dyskryminacji .... przedstawiciela grupy etnicznej Śląska,a to już jest temat na STRASBURG.I tego DOPILNUJEMY!!!
   Na razie tyle do tej "złożonej materii",polskiego życia politycznego,na tym etapie postępowania prokuratorskiego i komisji sejmowej.
   PS: To taka dodatkowa dygresja do informacji o chęci aresztowania żony Schetyny i wielu innych spraw.Sprawy różne metody te same-KRYMINALNE!!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   siłę społeczeństwa, mierzy się dobrem słabych!!!

   OBSERWATOR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Kto ludzi zahipnotyzował? Kościół Katolicki,Solidarność, oraz wszelkiej maści elementy, którym daleko do społeczeństwa obywatelskiego,którego pryncypiami są: , wzmocnienie wolności, tożsamości ,...rozwiń całość

   Kto ludzi zahipnotyzował? Kościół Katolicki,Solidarność, oraz wszelkiej maści elementy, którym daleko do społeczeństwa obywatelskiego,którego pryncypiami są: , wzmocnienie wolności, tożsamości , demokracji i samorządności obywatelskiej, w duchu solidarności i otwartości wobec świata,którzy zdecydowani są żyć w jedności, we wzajemnej życzliwości i poszanowaniu różnorodności, świadomi wspólnych osiągnięć i odpowiedzialności wobec przyszłych pokoleń, pewni że wolny jest tylko ten, kto korzysta ze swej wolności , i że siłę społeczeństwa, mierzy się dobrem słabych!!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kaczyński eksluzywny towar

   Stały 59 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   o właściwościach dziechciu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hipnoza Kaczyńskiego

   wilos1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Hipnoza Kaczyńskiego załatwiła nawet sejmowe komisje śledcze, które procedują trzeci rok i g… guzik, chciałem powiedzieć, wyprocedowały. Ta od Barbary Blida skupiła się na jednoczesnym...rozwiń całość

   Hipnoza Kaczyńskiego załatwiła nawet sejmowe komisje śledcze, które procedują trzeci rok i g… guzik, chciałem powiedzieć, wyprocedowały. Ta od Barbary Blida skupiła się na jednoczesnym udowadnianiu trzech oskarżeń. Że „dumna Ślązaczka” nie mogła się zastrzelić ściągając spust kciukiem lewej ręki, więc najwyraźniej kropnęli ją dokonujący aresztowania, że zostawiono ją sam na sam z funkcjonariuszką przyuczoną do robienia zatrzymanym „prania mózgów”, specjalnie, żeby ją namówiła do samobójstwa, i wreszcie, że po samobójczym strzale wszyscy od obecnych na miejscu po ministra Ziobro byli kompletnie zaskoczeni, wręcz spanikowani, i nie wiedzieli co robić. Ryszard Kalisz trzeci rok zapowiada, że już niebawem przedstawi miażdżące i ostateczne oskarżenie, i brzmi to mniej więcej tak, jak zapowiedzi Tuska, że już niebawem rozpocznie wreszcie obiecane reformy. A druga komisja? Zdaje się, że jedynym, co wyprodukowała, były zeznania Leppera, Giertycha i Kaczmarka, którzy powtórzyli to, co mówią, odkąd ich Kaczor kopnął w wiadome miejsce, nie mając na poparcie swych oskarżeń niczego poza swoją zasłużoną reputacją osób godnych zaufania.

   Gdzie się nie obejrzeć − amnezja i hipnoza. Miliony Polaków jęczały pod pisowskim jarzmem, trzęsły się ze strachu, obserwując zbrodnie Kaczyzmu-Ziobryzmu, a teraz, gdy „grozi powrót IV RP w jeszcze bardziej radykalnej formie”, nikt sobie nie może niczego konkretnego przypomnieć! Hipnoza jak nic − tylko kto ludzi zahipnotyzował?

   I, przede wszystkim, kiedy, teraz, czy może wtedy?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama