Pół woj. śląskiego walczy z powodzią PRZEŚLIJ ZDJĘCIA

  Pół woj. śląskiego walczy z powodzią PRZEŚLIJ ZDJĘCIA

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Podczas dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego, któremu przewodniczył wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, analizowano sytuację zagrożenia powodziowego w województwie śląskim. Po posiedzeniu wojewoda i dwaj wicewojewodowie pojechali w tereny najbardziej zagrożone powodzią, towarzyszą im komendanci Państwowej Straży Pożarnej i policji.
  Według prognoz meteorologicznych opady ciągłe utrzymają się do środy. W ciągu najbliższej doby z powodu opadów deszczu, w zlewni Małej Wisły, Przemszy, Pszczynki, Brynicy oraz Soły będą się utrzymywać stany alarmowe - prognozuje IMiGW. Może to powodować: zagrożenie dla obszarów zalewowych, wystąpienia wody z koryt rzecznych i zalania przybrzeżnych terenów oraz uniemożliwienie prowadzenia prac hydrotechnicznych. Ponadto mogą występować utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji lądowej i żeglugi wodnej oraz lokalne podtopienia.


  W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w dorzeczu górnej i na górnej Odrze przewidywane są ponowne wzrosty stanów wody, na większości rzek powyżej stanów alarmowych. Lokalnie, zwłaszcza w rzekach górskich i podgórskich przybory wód mogą być bardzo gwałtowne, znaczne wzrosty stanów wody powyżej stanów alarmowych mogą wystąpić na górnej Odrze.

  Na terenie województwa śląskiego obowiązuje: alarm przeciwpowodziowy na obszarze 6 powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, raciborskiego, wodzisławskiego, dwóch miast - Tychów i Bielska-Białej oraz w gminie Zebrzydowice. Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono na terenie: 4 powiatów: będzińskiego, gliwickiego, raciborskiego, tarnogórskiego, żywieckiego, 8 miast - Rybnik, Gliwice, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze, Ruda Śląska, Żory, Jastrzębie Zdrój i 1 gminy - Rudziniec.

  PRZEŚLIJ ZDJĘCIA na alert@dz.com.pl

  Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach żywieckim, bielskim z miastem Bielsko-Biała, cieszyńskim, gliwickim z miastem Gliwice. Możliwa jest ewakuacja około 200 osób w Zabrzu-Makoszowach. Nad ranem rozpoczęła się ewakuacja części mieszkańców wsi Przyszowice koło Gliwic. Konieczność ewakuacji dotyczy na razie 15 gospodarstw rolnych, ok. 70 mieszkańców. Ewakuacja trwa także w okolicach Kaniowa (50 gospodarstw).
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdjecia

   tekkno (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 56

   http://ploomba.rajce.idnes.cz/zywiec_rzeka_sporysz/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa się rypła

   Jontek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 45

   Kadela arkę wiezie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama