Zabrze: Jeszcze jedna noc w muzeum

  Zabrze: Jeszcze jedna noc w muzeum

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już w najbliższą sobotę 22 maja mamy kolejną okazję do spędzenia nocy w muzeum. W holu Muzeum Górnictwa Węglowego od godz. 19. będzie można uczestniczyć w prezentacjach, których naczelnym bohaterem będą strzygi, utopce i latające talerze. Na noc zaprasza do siebie także Skansen Górniczy Królowa Luiza.
  Na tę noc o godz. 19.15 zaplanowano otwarcie wystawy czasowej pt. Śląskie statki... cdn? Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fabryki Porcelana Śląska. Od godz. 19.30 do późnych godzin wieczornych będzie trwał pokaz zdobienia i sprzedaż pamiątkowych naczyń porcelanowych, "Niteczkowe igraszki" - prezentacja sztuki haftowania i rękodzieła oraz wystawa zorganizowana przez Centrum Edukacji Twórczej w Zabrzu.
  Zaplanowano także multimedialną wystawę pt. Tajemnice lasu karbońskiego. O godz. 20. można zwiedzić wystawę pt. Nudle, szałoty i inne roboty - ze zbiorami Muzeum Miejskiego w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego. Będą na niej prezentowane urządzenia i sprzęty gospodarcze w śląskich domach

  Wystawie będą towarzyszyć superatrakcje: deptanie kapusty, wyrób makaronu, pokazy wikliniarstwa. Na godz. 21. organizatorzy zapraszają na spotkanie - w poszukiwaniu latających spodków - z Jackiem Szczepanikiem, dyrektorem Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Godz. 22.Uwaga beboki! - godki Marka Szołtyska. Zostaną też zaprezentowane rzeźby baśniowych zjaw ze zbiorów zamku w Chudowie. O północy - kabaret w reżyserii Zbigniewa Stryja oraz w wykonaniu aktorów z Teatru Nowego w Zabrzu pt. Kto UFO utopcom i smutnemu poecie.

  Zmory, utopce, podciepy, południce, beboki i inne stwory będą grasować po muzeum do północy.

  Na noc zaprasza do siebie także Skansen Górniczy Królowa Luiza. Część naziemna będzie czynna od godz. 17. Zaplanowano pokazy działania parowej maszyny wyciągowej z 1915 r. - maszyny z duszą (wejście co 30 minut), od godz. 22. do 24. obserwacje nieba z platformy widokowej wieży szybu Carnall prowadzone przez teleskop Planetarium Śląskiego. Obserwacje te odbywać się będą tylko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Muzeum Pojazdów Zabytkowych mieszczące się na terenie Skansenu Górniczego Królowa Luiza zaprezentuje kolekcję dawnych samochodów i motocykli.

  Część podziemna zaprasza na zwiedzanie połączone z przejazdem kolejką górniczą. Wejście do skarbnikowego królestwa - o godz.: 17., 18., 19., 20., 21., 22. W programie m.in. spotkanie z duchem podziemi i koniem w kopalni

  Wejście do podziemi możliwe będzie za okazaniem wejściówki. Są do odbioru od 17 maja 2010 r. w biurze Skansenu przy ul. Wolności 410 w Zabrzu oraz w kasie Muzeum przy ul. 3 Maja 19 w Zabrzu, a także podczas Nocy Muzeów (22.05.2010 r.) przy wejściu do podziemi Skansenu (ul Sienkiewicza 43 w Zabrzu).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama