Katowice: Dealerzy sprzedawali narkotyki studentom AWF

  Katowice: Dealerzy sprzedawali narkotyki studentom AWF

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Współpraca policjantów i władz katowickiej akademii wychowania fizycznego przynosi efekty. Funkcjonariusze z wydziału antynarkotykowego zatrzymali dwóch dilerów. Pierwszy z nich handlował białą śmiercią w budce na parkingu przed uczelnią, drugi został zatrzymany z narkotykami na terenie akademii. Obu przestępcom grozi kilkuletni pobyt w więzieniu.
  Policjanci z wydziału antynarkotykowego zatrzymali 25-letniego Piotra D. ps. "Domel". Mężczyzna był odpowiedzialny za wjazd i wyjazd samochodów z parkingu przed uczelnią. Oprócz pilnowania porządku handlował narkotykami. Jego głównym towarem była amfetamina, którą sprzedawał studentom oraz nieletnim. Policjanci zajmujący się sprawą szacują, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy "Domel" mógł sprzedać kilogram amfetaminy o czarnorynkowej wartości 30.000 złotych.
  Kilkanaście godzin później w przygotowaną przez policjantów zasadzkę wpadł kolejny handlarz. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Jarosławia. Diler miał przy sobie 30 gramów marihuany. Podczas akcji wspierali nas śląscy celnicy i pies do wyszukiwania narkotyków. Koks - tak wabi się czworonożny funkcjonariusz służby celnej, precyzyjnie wskazał stróżom prawa dilera i narkotyki, które miał ukryte w bieliźnie. Obu zatrzymanym grozi kilkunastoletni pobyt w więzieniu.

  Skuteczne ściganie narkotykowych dilerów to efekt wzorowej współpracy policjantów z wydziału antynarkotykowego i władz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na efekty podpisanego w listopadzie 2009 roku porozumienia w sprawie współpracy przy zwalczaniu przestępczości narkotykowej nie trzeba było długo czekać. Już kilka tygodni później stróże prawa na terenie należącego do uczelni hotelu znaleźli woreczki po amfetaminie i fajki do palenia marihuany oraz zatrzymali handlarza, który próbował sprzedać kilkadziesiąt gramów marihuany

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama