Z powodu powodzi stan klęski żywiołowej? Wyborów nie będzie!

  Z powodu powodzi stan klęski żywiołowej? Wyborów nie będzie!

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sytuacja powodziowa na południu Polski jest fatalna. To już prawdziwa klęska żywiołowa. Dlaczego nie został ogłoszony stan klęski żywiołowej? Bo przeszkodziłby zorganizowaniu wyborów.
  Gdyby stan klęski został jednak ogłoszony, nie mogłyby się odbyć wybory prezydenckie. Tak mówi artykuł 228 ustęp 7 Konstytucji RP.

  Zgodnie z prawem głosowania nie można przeprowadzić wcześniej niż po 90 dniach od ustania stanu klęski. Termin pierwszej tury wyborów zaplanowano na 20 czerwca.

  Tymczasem , jak poinformował dziś rano rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik, lokalne zalania i podtopienia rozszerzyły się w nocy także na północną część regionu. Woda wypełniła obwałowania płynącej m.in. przez Częstochowę Warty w związku z niekontrolowanym zrzutem ze zbiornika w Poraju

  - Na całej długości nadzorujemy, umacniamy i podnosimy wały Warty. Mimo to wystąpiło podtopienie m.in. w gminie Poczesna - powiedział Wojtasik.

  Kolejne lokalne podtopienia i zalania pól i gospodarstw wystąpiły na stosunkowo spokojnych dotąd rzekach, jak Liswarta (m.in. w Dankowicach) i Przemsza, Brynica czy Szarlejka w centralnej części regionu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa się rypła

   Jontek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 23

   Kadela arkę wiezie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mała(duża?) panew

   koach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 20

   należy też nadmienić że w Krupskim Młynie wylała mała panew, a wysokość rzeki jest większa niż 13 lat temu w "powodzi stulecia" , zalane są działki, piwnice, niektóre domy, a z jednego budynku...rozwiń całość

   należy też nadmienić że w Krupskim Młynie wylała mała panew, a wysokość rzeki jest większa niż 13 lat temu w "powodzi stulecia" , zalane są działki, piwnice, niektóre domy, a z jednego budynku należało ewakuować ludzizwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama