Gliwice: do Zabrza tylko ul. Chorzowską. Kłodnica się...

  Gliwice: do Zabrza tylko ul. Chorzowską. Kłodnica się podnosi

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gliwice: do Zabrza tylko ul. Chorzowską. Kłodnica się podnosi
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Olga Wiśniowska

  - Poziom wody w Kłodnicy w centrum Gliwic podnosi się. Wynosi już 3 m 80 cm. Woda zalała kilkanaście obiektów, między innymi I Liceum Ogólnokształcące i Szkołe Podstawową nr 28. Zalane są też drogi. Jedyną drogą dojazdową z Gliwic do Zabrza jest w tej chwili ul. Chorzowska - mówił Tomasz Wójcik, komendant Centrum Ratownictwa Gliwice. Informacje przekazał dziennikarzom na specjalnie zwołanej, porannej konferencji prasowej w siedzibie CRG.


  Jak poinformował Wójcik, ewakuacja mieszkańców Gliwic jeszcze nie była konieczna. Zapewnił, że nawet, jeżeli Kłodnica całkowicie wyleje w mieście - dotychczas wylała w centrum miasta w pobliżu komendy straży pożarnej - to nie powinna zagrozić ludziom. Przypomnijmy, że poziom wody w gliwickiej części rzeki podniósł się od wczoraj aż o metr.

  Ogromne bajoro po wylaniu rzeki służby kryzysowe obłożyły workami z piaskiem.

  Z kolei komendant komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Janusz Przybylski, mówił, że wszystkie jednostki straży pożarnej pracują na terenie miasta.

  - Mamy to szczęście, że cały potencjał możemy wykorzystać do pracy na terenie Gliwic. Rozpoczynamy rozkładanie tzw. rękawów ratowniczych na Kłodnicy. To takie płachty, które wypełnimy wodą, której mamy niestety pod dostatkiem i dzięki temu utworzą naturalną barierę - tłumaczy komendant Przybylski.

  Dodajmy, że w Gliwicach z powodu nieustannie padającego deszczu nieprzejezdnych jest wiele dróg: DK 88 na odcinku od Zabrza Maciejowa do zjazdu na ul. Tarnogórską, Kujawska, Sikorskiego, Panewnicka, Wielicka. Miasteczko akademickie wokół Politechniki Śląskiej jest zamknięte. Ludzie pływają tam w pontonach, studenci nie mogą dotzreć na zajęcia.

  W powiecie gliwickim również zalanych i nieprzejezdnych jest wiele ulic: w Przyszowicach:
  ul. Makoszowska i DK 44, w Knurowie: ulice: Zwycięstwa i 1 Maja (na wysokości stacji BP), w Pyskowicach: ul. Gliwicka (węzeł z DK 77 przy stacji paliw Orlen), DK 94 (od skrzyżowania z 901 w kierunku Bytomia, ruch pojazdów w kierunku Bytom-Pyskowice odbywa się płynnie), w Chudowie:
  ul. Krzywoustego i ul. Polna w kierunku Przyszowic (od skrzyżowania z ul. Brzeg i ul. Szkolną,
  skrzyżowanie ul. Zabrskiej i ul. Topolowej na odcinku do ul. Zamkowej), w Wilczy: ul. Karola Miarki, w Smolnicy: droga do Leboszowic na wysokości mostu na Biedrawce, a w Bargłówce: DW 919.

  Zobacz serwis specjalny na temat powodzi

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa się rypła

   Jontek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 71 / 52

   Kadela arkę wiezie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama