Ważne
  Śląsko-Dąbrowska Solidarność promuje ideę kształcenia...

  Śląsko-Dąbrowska Solidarność promuje ideę kształcenia ustawicznego

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląsko-Dąbrowska Solidarność rozpoczyna realizację nowego projektu unijnego. Związkowcy będą promować korzyści wynikające z kształcenia ustawicznego.
  Unijne szkolenia i projekty to od kilku lat ważna część działalności Śląsko-Dąbrowskiej S. Dzięki takim przedsięwzięciom jak Promocja społecznej odpowiedzialności biznesu w woj. śląskim czy Sieć związkowych doradców zawodowych, kilkuset członków Solidarności zdobyło nowe umiejętności i wiedzę, które teraz z powodzeniem wykorzystują w swojej pracy związkowej i zawodowej.

  Na realizowanych przez Śląsko-Dąbrowską S działaniach korzystają też osoby spoza związku: projekty 40 wspaniałych i Pierwsza Szychta dały nowe zawody blisko 200 bezrobotnym. Po kilku latach można śmiało stwierdzić, że wielu z nich w nowych rolach znakomicie się odnalazło.

  Kolejny projekt, którego realizacja właśnie się rozpoczyna, również nastawiony jest na osoby spoza związku.

  - Projektem Promocja kształcenia ustawicznego w województwie śląskim chcemy wszystkim mieszkańcom naszego regionu uświadomić, jak istotne jest w czasach szybko zmieniającej się gospodarki ciągłe poszerzanie swoich kwalifikacji i umiejętności zawodowych. Zwłaszcza w naszym regionie, który ma ambicje być jednym z centrów rozwoju cywilizacyjnego Polski i Europy - mówi szef Śląsko-Dąbrowskiej S Piotr Duda.

  Projekt skierowany jest do dwóch głównych grup odbiorców: pracowników i pracodawców.

  - Tych pierwszych chcemy zachęcić do stałego, systematycznego, ale również przemyślanego podnoszenia swoich kwalifikacji. Niektórzy popełniają błąd myśląc, że po skończeniu szkoły i rozpoczęciu pracy nie muszą już się dokształcać. Żyjemy w czasach, w których uczyć się trzeba przez całe życie - zaznacza Agnieszka Lenartowicz-Łysik, koordynator projektu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama