Nadal nie kursują tramwaje na niektórych liniach na Śląsku

  Nadal nie kursują tramwaje na niektórych liniach na Śląsku

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Warunki pogodowe dały się mocno we znaki komunikacji tramwajowej. Z powodu podtopień i zalanych torowisk w wielu miejscach występowały lub występują do chwili obecnej zakłócenia w normalnym ruchu tramwajów.
  Nie kursują tramwaje linii 3 do Zabrza Makoszów oraz tramwaje linii nr 14 z Szopienic w kierunku Mysłowic. Rozlewiska wody uniemożliwiają uruchomienie komunikacji zastępczej na wyłączonych odcinkach.

  Ponadto pod wodą znalazła się część torowiska linii 19 na trasie Bytom Stroszek - Bytom Pl. Sikorskiego. W rejonie skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich i Objazdowej powstało rozlewisko o długości ok.
  150 - 200 m, które w najgłębszym miejscu sięga 1 m. Odpompowana przez strażaków woda nieustannie wraca. Skutkiem tego odcięta została zajezdnia w Bytomiu Stroszku, z której na co dzień wyjeżdżają również wagony obsługujące linie tramwajowe 7, 9 , 37 i 38. Sytuacja ta spowodowała, że większość tramwajów, które w poniedziałek rano wyjechały z zajezdni po zakończeniu kursów skierowana została do zajezdni w Chorzowie Batorym, aby mogły następnego dnia wyjechać na obsługę linii.

  Pracownicy Tramwajów Śląskich z pomocą strażaków i innych służb od trzech dni walczą z żywiołem. W tym czasie udało się m.in. uporać z rozlewiskiem powstałym na torowisku pod wiaduktem w Rudzie Śląskiej Chebziu, którędy kursują tramwaje linii nr 1 i 18. Odpompowano wodę w Sosnowcu Niwce (linia 26), w rejonie przystanku Sosnowiec ul. Żeromskiego (linie 21, 24 i 27), w Sosnowcu Milowicach (linia 21 i 26), oraz w rejonie przystanku Sosnowiec Estakada (linia 15, 21 i 27) a także w Dąbrowie Górniczej Gołonogu (linia 21, 22 i 28). Usunięto również połamane drzewa i konary, które spadły na sieć trakcyjną i torowiska.

  Tramwaje Śląskie S.A. przepraszają pasażerów za utrudnienia i przykrości związane z funkcjonowaniem komunikacji w zaistniałych warunkach atmosferycznych. Jednocześnie zwracamy się do Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość, gdyż pomimo pełnego zaangażowania sił i środków nie wszędzie możliwe będzie szybkie przywrócenie normalnego kursowania tramwajów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa się rypła

   Jontek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Kadela arke wiezie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama