Ważne
  Śląska delegacja rozpoczęła misję gospodarczą w Pekinie...

  Śląska delegacja rozpoczęła misję gospodarczą w Pekinie POSŁUCHAJ

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oficjalną prezentację na EXPO w Chinach poprzedza misja gospodarcza Województwa Śląskiego. Jej program obejmuje nie tylko rozmowy w Szanghaju, ale także śląsko-chińskie seminarium gospodarcze w Pekinie.
  Dzisiaj marszałek Bogusław Śmigielski spotkał w Pekinie się z ambasadorem RP Tadeuszem Chomickim. Tematem rozmów była współpraca gospodarcza, polityczne stosunki polsko-chińskie oraz praktyczne aspekty prowadzenia interesów w Chinach. W spotkaniu w Ambasadzie uczestniczyli przedstawiciele prowincji Liaoning oraz Shaanxi.

  Podkreślano znaczenie wsparcia samorządu dla delegacji gospodarczej. Kwietniowa wizyta delegacji Shaanxi w Województwie Śląskim zdopingowała przedstawicieli prowincji Liaoning do zintensyfikowania kontaktów z naszym regionem. Podczas rozmów marszałek Bogusław Śmigielski potwierdził zamiar podpisania porozumienia o współpracy z Shaanxi. Prawdopodobnie umowa będzie podpisana do końca roku.

  Jutro, 19 maja w Polskim Pawilonie na Światowej Wystawie EXPO w Szanghaju odbędą się Dni Śląskie. Potrwają one do niedzieli.

  Posłuchaj, co o misji gospodarczej powiedział marszałek śląski Bogusław Śmigielski - dźwięk znajdziesz w załączonym do materiału pliku

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama