Łaziska Górne: Finał programu Potrafię kibicować - Euro 2012

  Łaziska Górne: Finał programu Potrafię kibicować - Euro 2012

  RP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W czwartek o godz. 10.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Łaziskach Górnych odbędzie się Wielki Finał II edycji programu profilaktycznego "Potrafię kibicować - Euro 2012". W konkurencjach sportowych, konkursach wiedzy oraz kibicowaniu rywalizować będą ze sobą uczniowie czterech gimnazjów z powiatu mikołowskiego.
  Zakończyłyła się faza półfinałowa, w ramach rozgrywek Gimnazjalnej Ligi Mistrzów. Już w najbliższy czwartek o godz. 10.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Łaziskach Górnych odbędzie się Wielki Finał II edycji programu profilaktycznego "Potrafię kibicować - Euro 2012". . W konkurencjach sportowych i konkursach z wiedzy rywalizować będą uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Mikołowie, Gimnazjum w Gostyni, Gimnazjum nr 2 w Orzeszu oraz Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych.


  Najważniejszym celem programu jest promowanie pozytywnych zachowań wśród młodzieży uczestniczącej w imprezach masowych, głównie o charakterze sportowym. Policjanci, dzięki programowi i współpracy z różnymi podmiotami, dążą do wyeliminowania ze stadionów zachowań o charakterze chuligańskim. Pokazują również młodzieży, jak w prawdziwie sportowy sposób mogą wspierać dopingiem swoich idoli. W tracie rozgrywek odbędzie się konferencja dotycząca programów profilaktycznych z zakresu problematyki chuligaństwa stadionowego.

  Na Wielki Finał zostali zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyk, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, osoby ze świata sportu - Marcin Gortat, Mariusz Czerkawski, Wojciech Tkacz, Antoni Piechniczek oraz piłkarze i działacze klubów piłkarskich Ruch Chorzów i Górnik Zabrze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama