Porażka Zagłębia w Zielonej Górze

Jakub Jaźwiecki
Lechia Zielona Góra - Zagłębie Sosnowiec 3:0

Fatalnie rozpoczął pracą z zespołem Zagłębia nowy trener Marek Chojnacki. Sosnowiczanie przegrali w fatalnym stylu w Zielonej Górze z broniącą się przed spadkiem Lechią aż 0:3! To druga porażka z rzędu Zagłębia, która przekreśla szanse Zagłębia na awans do I ligi.

Trener Chojnacki przejął zespół zaledwie kilkadziesiąt godzin przed meczem. Nie miał więc zbyt dużo czasu by bliżej przyjrzeć się zawodnikom. Musiały wystarczyć rozmowy ze sztabem i piłkarzami. Jak się okazało, to było za mało. Sosnowiczanie polegli wyraźnie w konfrontacji z drużyną, która jeszcze nie tak dawno zamykała ligową tabelę.

Pierwsza połowa nie zapowiadała klęski sosnowiczan. Nieszczęście spotkało gości kilkadziesiąt sekund po przerwie. Mateusza Prusa po dośrodkowaniu Artura Małeckiego pokonał Michał Kojder. Po tym ciosie sosnowiczanie długo nie mogli dojść do siebie. Wykorzystali to gospodarze, a konkretnie najlepszy strzelec Lechii Wojciech Okińczyc, który dwukrotnie pokonał bramkarza Zagłębia. Za pierwszym razem z rzutu karnego (po faulu Prusa na Okińczycu), za drugim strzelając nad bramkarzem gości. Zagłębie kończyło spotkanie w dziesiątkę po tym, jak za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Szatan.