Opadają wody na Podbeskidziu

  Opadają wody na Podbeskidziu

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Poziom wody w korytach rzek i cieków administrowanych przez bielski oddział Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach powoli obniża się
  W nocy z 18 na 19 maja 2010 r. nastąpił zanik intensywnych opadów. W dniu dzisiejszym opady są słabe i chwilowe. W powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim utrzymują się lokalne podtopienia ze względu na wysoki poziom odbiorników.

  Poziom wody w korytach rzek i cieków administrowanych przez ŚZMiUW powoli obniża się i odsłania powstałe szkody powodziowe.

  Siła wód wezbraniowych zniszczyła szereg ubezpieczeń brzegowo-dennych. Zniszczeniu uległy również odcinki nieubezpieczonych koryt, powstały liczne wyrwy brzegowe i denne.

  Natychmiastowej odbudowy wymagają wały rzeki Iłownicy w Roztropicach, Iłownicy i Landeku gm.Jasienica (wstępny szacunek 500 tys. zł) ze względu na bezpośrednie zagrożenie dla ludzi i mienia. Każde następne wezbranie wód Iłownicy może spowodować przerwanie wałów w kilku miejscach i zalanie terenów zabudowanych i użytkowanych rolniczo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama