Ważne
  Czytelnicy pomogli choremu Mateuszkowi z Żor

  Czytelnicy pomogli choremu Mateuszkowi z Żor

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po naszym artykule Możesz pomóc Mateuszkowi z dnia 19 maja, w którym zaapelowaliśmy do Czytelników o pomoc w sfinansowaniu leczenia chłopca, w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony.
  Cztery osoby postanowiły przekazać pieniądze dla 12-letniego Mateusza Szymury, który choruje na białaczkę limfoblastyczną.

  - Wiem, co przeżywają rodzice chorych dzieci. Moja koleżanka ma także córkę, która zmaga się z białaczką. Wspieram ją i teraz Mateuszka - mówiła nam pani Edyta z Goczałkowic. - Wzruszyła mnie opisana przez was historia - dodaje pani Ilona z Mikołowa, która także okazała serce. Darczyńcy woleli pozostać anonimowi. Z kolei Fundacja Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej z Warszawy zaoferowała pomoc w szukaniu dawcy szpiku. Rodzice chłopca są wdzięczni za okazaną pomoc.

  - Dziękujemy redakcji "Polska Dziennika Zachodniego" i wszystkim darczyńcom za okazane serce. To miłe, że obcy ludzie przejmują się losem syna - mówi Mariola Szymura, mama chłopca. Mateusz od ośmiu lat choruje na nowotwór. Teraz czeka na decyzję w sprawie przeszczepu.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama