Patent na dwie pandy w Tychach

  Patent na dwie pandy w Tychach

  Adrian Ołdak, Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na piątek w Bielsku-Białej zaplanowano spotkanie związkowców z dyrekcją firmy Fiat Auto Poland. Tematem będzie przyszłość tyskiego zakładu.
  Szczególnie istotne powinny być informacje na temat dalszej produkcji fiata pandy. Na razie wiadomo, że będzie ona na pewno prowadzona w Tychach jeszcze w 2011 roku. Poinformował nas o tym Bogusław Cieślar, rzecznik FAP.

  O możliwości zakończenia produkcji pandy w Polsce mówiło się od momentu pojawienia się doniesień o przeniesieniu produkcji do Włoch. Wszystko jednak wskazuje na to, że będą produkowane dwie pandy: stary model w Tychach, nowy we Włoszech. To dobra wiadomość dla około 6,5 tys. zatrudnionych w tyskiej fabryce.

  - Nie wiemy, na jak długo planowana jest produkcja starej pandy. Sądzimy, że może ona potrwać tak długo, jak będzie trwało zainteresowanie tym modelem - mówi Franciszek Gierot, przewodniczący Sierpnia 80 w FAP. - Spodziewamy się jednak, że po wdrożeniu nowego produkcja naszej pandy zostanie ograniczona.

  Możliwość współistnienia dwóch modeli tego samego samochodu potwierdza Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. - Wszystko zależy od polityki cenowej producenta. Robi tak np. Opel sprzedając jednocześnie nowy model astry oraz model classic - zauważa.
  Mówiąc wprost stara panda musi mieć na tyle atrakcyjną cenę, żeby nadal znajdowała nabywców. Pytanie tylko, jak długo oba wozy mogą współistnieć obok siebie na rynku.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama