Wodzisław Śląski: Policja pokaże jak się jeździ po alkoholu

  Wodzisław Śląski: Policja pokaże jak się jeździ po alkoholu

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Impreza pod nazwą "Rok pieszego - kolejny krok", to druga odsłona kampanii społecznej mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Inicjator jazdy w pasach bezpieczeństwa, alkogogle - pokazujące jak widać świat po alkoholu, symulator dachowania pojazdu czy też prezentacja niekonwencjonalnych samochodów, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców 23 maja na Placu Gladbeck.
  23 maja od godziny 14.00 na Placu Gladbeck oraz na przyległych ulicach powstanie miasteczko caravaningowe. Wielbicieli motoryzacji ucieszy z pewnością pokaz zabytkowych samochodów, specjalnych samochodów straży pożarnej oraz policji, prezentacja tuningowych samochodów ciężarowych i gokartów.

  Odbędzie się również pokaz ratownictwa drogowego wraz z uwalnianiem poszkodowanego z uszkodzonego samochodu.
  Będzie można skorzystać z symulatora jazdy w pasach/bez pasów, z symulatora dachowania, jazdy na trolerach (które powodują niewielki poślizg samochodu), będzie można wykonać proste czynności w alkogoglach. Dla młodszych uczestników zabawy przeprowadzony zostanie egzamin na kartę rowerową i motorowerową, a na scenie prowadzone będą konkursy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

  W 2010 roku organizatorami kampanii będą Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim wraz z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim, zaś partnerami tego projektu są: Polski Związek Motorowy, Automobil Klub Śląski, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz ośrodek szkolenia kierowców "Jazda" z Wodzisławia Śląskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama