Powódź w woj. śląskim STAN NA SOBOTĘ GODZ. 6

  Powódź w woj. śląskim STAN NA SOBOTĘ GODZ. 6

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W ciągu kolejnej doby na Wiśle po profil Dęblin spodziewane są spadki poziomu wody w strefie stanów wysokich, powyżej stanów alarmowych. Na dopływach Wisły na ogół tendencja spadkowa poziomu wody, punktowo jednak na skutek prognozowanych opadów deszczu o charakterze burzowym możliwy ponowny gwałtowny wzrost poziomu wody przy przekroczonych w dalszym ciągu lokalnie stanach ostrzegawczych i alarmowych.
  Sytuacja powodziowa w woj. śląskim poprawia się bardzo wolno. Woda opada, ale lokalnie chwilami notowany jest wzrost stan wód spowodowany opadami deszczu i punktowymi burzami. W wielu miejsc nie ma prądu i gazu.

  W załączonym Pliku do materiału szczegółowy raport ze wszystkich miejscowości woj. śląskiego przygotowany przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego

  Wojewoda Śląski zarządzeniem Nr 6/2010 odwołał alarm przeciwpowodziowy i ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie następujących powiatów: będzińskiego, bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, wodzisławskiego oraz na terenie miast na prawach powiatu: Bielska-Białej, Jaworzna, Katowic, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Tychów i Zabrza. Ogłosił natomiast alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu będzińskiego oraz miast: Katowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie i Sosnowiec.

  Poniżej przedstawiamy wykaz awarii urządzeń i instalacji energetycznych i gazowych, co jest związane z zalaniami.

  W związku z podtopieniami występują przerwy w dostaw energii elektrycznej do:
  pow. częstochowski i m. Częstochowa: 26 odbiorców;
  pow. lubliniecki: 4 odbiorców,
  Kłobuck: 2 stacje SN/NN;
  Chełm Śl.-60 odbiorców
  Mikołów -170 odbiorców
  Racibórz - 3 odbiorców
  Wodzisław Śl. - 112 odbiorców
  Pszczyna - 112 odbiorców
  Zawada - Ośrodek Wypoczynkowy

  W związku z sytuacją powodziową Oddział Zakładu Gazowniczego w Zabrzu raportuje o wyłączeniach gazu w swoim rejonie:
  RG Gliwice
  O godz.11.45 wyłączono 20 odbiorców w Gliwicach na ul.Mastalerza 25.Zalane przyłącze n/pr fi 65 stal.Trwa usuwanie awarii. / powódź / Odwodniono przyłącze n/c fi 65 i o godz. 17.15 wznowiono dostawę gazu do odbiorców.
  RG Pszczyna
  O godz.08.40 uruchomiono 14 odbiorców ul. Katowickiej 4,6,8 w Pszczynie, po wyłaczeniu gazociągu przekraczającego rzekę Pszczynkę, którzy byli wyłączeni z powodu powodzi w dniu 18.bm. o godz.14.05.
  RG Sosnowiec
  O godz.12.00 usunięto awarię na gazociągu n/pr fi 100 ( z dnia 20.05.2010r godz.17.30 )w Sosnowcu na ul. Kierocińskiej 12. Wznowiono dostawę gazu do wyłączonych 142 odbiorców.
  Od godz.08.00 do godz.11.30 trwało usuwanie awarii na ul. Janowskiej ( RG Dabrowa G ). Wyłączonych było 16 odbiorców. Zalane przyłącze n/pr fi 80 stal.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tu myslowice

   Piciuś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 48

   witajcie! łączymy się z wszyskimi zalanymi terenami! u nas już dzięki dobrej koordynacji służb miejskich udało się opanować powódz. trwa osuszanie miasta!
   czy w Waszych miastach również Gospodarz...rozwiń całość

   witajcie! łączymy się z wszyskimi zalanymi terenami! u nas już dzięki dobrej koordynacji służb miejskich udało się opanować powódz. trwa osuszanie miasta!
   czy w Waszych miastach również Gospodarz spisał się tak dobrze jak nasz?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama