Powódź na Śląsku: nieobecni w pracy usprawiedliwieni

  Powódź na Śląsku: nieobecni w pracy usprawiedliwieni

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W związku z kataklizmem, jaki spotkał województwo śląskie, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk zwrócił się z apelem do pracodawców, by w dniach powodzi potraktowali nieobecność w pracy dotkniętych żywiołem pracowników jako nieobecność usprawiedliwioną.
  Wielu mieszkańców województwa śląskiego bierze spontanicznie udział w akcji ratowniczej związanej z powodzią, nie stawiając się w pracy. Jest też wielu pracowników, którzy z przyczyn obiektywnych nie są w stanie dojechać do pracy - bo nie mogą wydostać się z zalanych terenów, bo nie funkcjonuje komunikacja zbiorowa, bo drogi są nieprzejezdne, itp.

  Wojewoda uważa, że tam, gdzie nieobecność w pracy w dniach powodzi jest skutkiem tzw. siły wyższej, należy ze zrozumieniem podejść do sytuacji pracownika.

  Dlatego wojewoda apeluje do pracodawców, aby w takich wypadkach potraktowali nieobecność pracowników w pracy jako nieobecność usprawiedliwioną.

  Apel jest zasadny tym bardziej, że nadal mimo tendencji zmniejszania się wysokości wody, w wielu miejscach warunki są tak trudne, że chodzenie do pracy jest po prostu niemożliwe. Na przykład w Czechowicach-Dziedzicach akcja realizowana jest w rejonie: ulicy Waryńskiego, ul. Czystej, ul. Uzdrowiskowej Ligockiej i Legionów. W Porąbce zalane są posesje i uszkodzone drogi na ulicach: Bukowej, Mała Puszcza, Kotlinowa, Gładka, Żywiecka, Bielska, Bukowska, Babiogórska, Bazia, Krakowska, Centralna, Bosmańska, Kwiatowa, Wielka Puszcza, Brzozowa, Beskidzka, Granitowa.

  Tragiczna sytuacja także panuje na Górnym Śląsku. Na przykład w Bytomiu zalane są ulice Celna (występuje duże rozlewisko o powierzchni około 10 ha), al. Jeziorańska i obwodnica północna, a w Kobiórze podtopione zostały piwnice budynków w rejonie przy ul. Łukowej i Ołtuszewskiego, wezbrane wody uniemożliwiły ruch pieszych i samochodów do dzielnicy Kajzerowiec - uruchomiono tymczasową przeprawę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panowanie zbrodniarzy i kapusiów nie może być panowaniem piękna

   wilos1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 38

   Polskę zalewa powódź. Plany stawienia czoła cyklicznemu kataklizmowi sporządzone zostały i zatwierdzone już kilkanaście lat temu. Nie wprowadzono ich jednak w życie. To przecież pod rządami...rozwiń całość

   Polskę zalewa powódź. Plany stawienia czoła cyklicznemu kataklizmowi sporządzone zostały i zatwierdzone już kilkanaście lat temu. Nie wprowadzono ich jednak w życie. To przecież pod rządami Platformy Obywatelskiej wystąpiły największe zaniedbania.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama