Masz powyżej 50 lat i jesteś bez pracy? Przeczytaj...

  Masz powyżej 50 lat i jesteś bez pracy? Przeczytaj koniecznie

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Coraz więcej osób po pięćdziesiątym roku życia wycofuje się ze sfery zawodowej. Próbą znalezienia remedium na tego typu zagrożenie jest projekt pod nazwą Kompetencję na miarę potrzeb realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.
  Na śląskim rynku pracy zjawisko to jest szczególnie niepokojące - mamy najgorszą sytuację demograficzną w kraju, co oznacza, że w naszym regionie najtrudniej znaleźć następców odchodzącej z życia zawodowego grupy 50+.

  Jednym z powodów, dla których tak wiele osób z grupy 50+ kończy karierę jest zachowanie dyskryminacyjne samych pracodawców, którzy niejednokrotnie stereotypowo oceniają starszych pracowników przypisując im takie cechy jak: relatywnie niski poziom wykształcenia, zły stan zdrowia, kłopoty z adaptacją do nowych warunków, zmęczenie pracą, obawę przed konkurencją ze strony młodych. Pięćdziesięciolatkowie stają się przez to grupą poważnie zagrożoną wykluczeniem społecznym.

  Próbą znalezienia remedium na tego typu zagrożenie jest projekt pod nazwą "Kompetencję na miarę potrzeb" realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Głównym celem przedsięwzięcia jest wydłużenie aktywności zawodowej 200 pracujących mieszkańców województwa na rynku pracy przez podniesienie bądź udoskonalenie ich kwalifikacji zawodowych. Wsparcie już wkrótce trafi zarówno do pracowników umysłowych z doświadczeniem i wykształceniem co najmniej średnim, jak i pracowników fizycznych z wykształceniem co najwyżej średnim. Uczestnicy skorzystają z kompleksowego i wielokierunkowego wsparcia w postaci doradztwa indywidualnego, szkoleń z zakresu języka angielskiego o różnym stopniu zaawansowania, szkoleń komputerowych, profesjonalnych szkoleń zawodowych, które zostaną dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika (m.in. prawo jazdy kat. C, D; obsługa wózków widłowych, kursy spawalnicze, kurs księgowości, grafika komputerowa, AutoCAD). Zapewnimy również szkolenia interpersonalne pozwalające na podwyższenie kompetencji miękkich takich jak autoprezentacja, komunikacja, motywacja, umiejętność funkcjonowania w warunkach zmiany społecznej, a tym samym przełamanie bariery mentalnej w poruszaniu się po rynku pracy.

  Co niezwykle istotne uczestnicy projektu zdobędą nie tylko zaświadczenia potwierdzające zdobycie odpowiednich kwalifikacji i umiejętności, ale również cenione i uznawane przez pracodawców na terenie całej Europy certyfikaty umiejętności językowych TELC oraz komputerowych ECDL.

  Aktualnie trwa rekrutacja uczestników projektu prowadzona za pośrednictwem firmy Randstad. Punkty informacyjno-rekrutacyjne zostały zorganizowane w kilku miastach na terenie całego regionu: Częstochowa, Bielsko-Biała, Katowice, Tychy oraz Gliwice. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście, natomiast informacje dla zainteresowanych udzielane są również drogą telefoniczną oraz mailową (wszelkie dane kontaktowe zamieszczone są na stronie internetowej projektu). Rekrutacja obejmuje pracujące osoby dorosłe powyżej 50 roku życia zamieszkałe w województwie śląskim.

  Projekt wspiera kampania reklamowa w prasie oraz na billboardach i citylightach na terenie Katowic, Bielska-Białej oraz Częstochowy. Wzór plakatów przesyłam z informacją prasową. Dołączam również bliższe dane obrazujące sytuację osób 50+ na śląskim rynku pracy.

  Więcej informacji na temat projektu Kompetencje na miarę potrzeb można znaleźć TUTAJ

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyzysk

   zez (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Wiem z gory,ze ten komentarz nie przejdzie ale chcialbym ostrzec wszystkich ,ktorzy sie tam zglosza.To jest malpowanie projektu z Niemiec.Bogaca sie ci ktorzy te spolke tworza.Ludzie pracuja za...rozwiń całość

   Wiem z gory,ze ten komentarz nie przejdzie ale chcialbym ostrzec wszystkich ,ktorzy sie tam zglosza.To jest malpowanie projektu z Niemiec.Bogaca sie ci ktorzy te spolke tworza.Ludzie pracuja za grosze.To jest wyzysk czlowieka przez czlowieka.Przechodzilem to i wiem na czym to polega.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama