Ważne
  W Żorach będzie klasa baseballowa

  W Żorach będzie klasa baseballowa

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Zespole Szkół nr 8 w Żorach powstanie pierwsza w Polsce klasa gimnazjum, w której dziewczyny razem z chłopcami będą się uczyć gry w baseball. Prowadzony jest już nabór, który potrwa do 10 czerwca.
  - Jest duże zainteresowanie. Mamy już 24 zgłoszenia, w tym 12 od dziewczyn. Szukamy jednak dalej. Wszyscy z rocznika 1997 z całego regionu mogą się do nas zgłaszać. Wystarczy złożyć papiery w sekretariacie szkoły - mówi Ewa Szymala, dyrektor ZS nr 8.
  Trzynastolatki mogą zgłaszać się do klasy baseballa do 10 czerwca
  Skąd pomysł na szkolenie dziewcząt?
  - Od zeszłego roku uczymy w gimnazjum tylko chłopców. Jednak coraz więcej dziewcząt przychodzi do nas na treningi. Bardzo dobrze sobie radzą. Razem z dyrekcją szkoły wpadliśmy na pomysł, aby uczyć gry w baseball także dziewczęta - mówi Arkadiusz Żurkowski, trener kadry polskich baseballistów i męskiej, lokalnej drużyny Gepardów Żory, która w kraju odnosi sukcesy w tej mało popularnej dyscyplinie sportu.

  Seniorzy z Gepardów dwukrotnie w ostatnich latach zdobywali wicemistrzostwo Polski. Trener od września otoczy też w gimnazjum opieką nowych uczniów, a więc jest szansa na kolejne sukcesy w baseballu. A wystarczyło zaledwie kilkanaście miesięcy, aby chłopcy z pierwszej klasy gimnazjum baseballa zaczęli święcić triumfy w międzynarodowych rozgrywkach. - Nasi baseballiści to dwukrotni ubiegłoroczni mistrzowie Polski w kategorii junior league. Zajęli też szóste miejsce na mistrzostwach Europy. Jedenastu chłopców z klasy zadebiutowało także w Pucharze Polski seniorów - wylicza Żurkowski.

  Przyszli uczniowie klasy mieszanej będą mieć w tygodniu 10 godzin zajęć sportowych, w tym 6 godzin specjalizacji: nauki gry w baseball. Poza tym czekają ich jeszcze lekcje pływania, gimnastyki czy rozgrywki piłki nożnej. Zajęcia będą się odbywać na szkolnym Orliku i na boisku baseballowym przy ul. Minimalnej. Do tego dojdą jeszcze turnieje i obozy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama