Powodź na Śląsku: RAPORT NA WTOREK, 25 MAJA

  Powodź na Śląsku: RAPORT NA WTOREK, 25 MAJA

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Aż 123 gminy w województwie śląskim dotknięte są skutkami powodzi. Sytuacja stopniowo poprawia się, poziom wód systematycznie obniża się, chociaż nie wszędzie.
  Wciąż problemem są wody gromadzące się w rozlewiskach za wałami oraz na terenach depresyjnych (szkody górnicze), w których woda również systematycznie obniża się w sposób naturalny lub poprzez spuszczanie jej do koryta rzeki.

  W gminie Czechowice - Dziedzice w dalszym ciągu trwają działania związane z usuwaniem skutków powodzi. Na terenie kopalni Silesia w dalszym ciągu kontynuowane jest wypompowywanie wody z zalanych obiektów kopalnianych.


  W powiecie bielskim działania kontynuowane są w gminach: Bestwina (m. Kaniów), Wilamowice (m. Kaniówek Dankowicki, m. Dankowice). Gmina Porąbka (m. Kobiernice) w dalszym ciągu trwa wypompowywanie wody z piwnic.

  Na terenie powiatu gliwickiego oraz miasta Gliwic sytuacja stabilna. W dalszym ciągu utrzymują się lokalne podtopienia terenu oraz zalania piwnic. W gminie Gierałtowice (miejscowość Przyszowice), kontynuowane są działania mające na celu odpompowanie wody z zalanego terenu. Umacniane są również wały przeciwpowodziowe na rzece Kłodnicy.

  W powiecie żywieckim w miejscowość Międzybrodzie Bialskie przysiółek Łaski gmina Czernichów nadal kontynuowane są działania związane z wystąpieniem osuwiska ziemi. Ewakuowani z terenu osuwiska mieszkańcy dopuszczani są pod nadzorem Policji do zabrania z domów niezbędnego dobytku.

  Od 16 maja br. do 23. maja br. w działaniach przeciwpowodziowych wykorzystanych było: 50 pomp wysokiej wydajności, 237 pomp normalnych, 7 łodzi. W akcji uczestniczyło 1096 strażaków PSP i OSP .

  W działaniach ratowniczych w rejonie Chełma Śląskiego bierze udział 15 żołnierzy.

  Służby wspomagają również zespoły ratownicze dysponujące pompami dużej wydajności z: Republiki Czeskiej (4 zespoły) i z Niemiec (3 zespoły).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama