Groźnych odpadów za płotem dąbrowian nie będzie

  Groźnych odpadów za płotem dąbrowian nie będzie

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Determinacja mieszkańców ponad 15 domów jednorodzinnych przy ul. Mireckiego i Wolskiej została nagrodzona.
  Miasto zrezygnowało właśnie z kontrowersyjnej budowy Gminnego Centrum Zbiórki Odpadów tuż za oknami ich domostw, gdzie przez osiem godzin dziennie miały trafiać m.in. zużyte smary, baterie, oleje, akumulatory, czy lodówki.

  - Czekałby nas wówczas horror. Hałas, niebezpieczne substancje za płotem, tu nie dałoby się normalnie żyć - podkreślają dąbrowianie.

  Skuteczne okazało się odwołanie od decyzji gminy o lokalizacji tego przedsięwzięcia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach, które uchyliło dotychczasowe decyzje i ustalenia.
  To jeszcze nie koniec sprawy, bo na lokalizację podobnego punktu w dzielnicy Ząbkowice (przy alei Zwycięstwa, tuż obok stadionu sportowego Unii i Gimnazjum nr 9) też nie zgadzają się mieszkańcy. Nie wykluczają nawet blokady dróg.

  Samorządowe Kolegium Odwoławcze zauważyło duże rozbieżności w dokumentacji, dotyczące rozmiarów inwestycji i obszaru przy ul. Mireckiego. Miasto zrezygnowało więc z całej inwestycji, bo musiałoby ten proces rozpoczynać od nowa, a na to nie ma już czasu. Dlaczego?

  Bo właśnie w czerwcu gmina rusza z ogromnym projektem selektywnej zbiórki odpadów o wartości ponad 9,4 mln zł, którego integralną częścią jest budowa w mieście czterech gminnych centrów zbiórki odpadów i jednego punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych na terenie Miejskiego Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ODPADY

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Całe szczęście, że tak ta sprawa się zakończyła.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama