Ruda Śląska: Mieszkańcy protestują przeciwko spalarni śmieci

  Ruda Śląska: Mieszkańcy protestują przeciwko spalarni śmieci

  AW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wnioskiem o zwołanie referendum i podpisami pod petycją przeciwko budowie spalarni odpadów przy ul. Szyb Walenty w Rudzie, skończyły się wczorajsze konsultacje zwołane przez GZM z mieszkańcami Rudy Śląskiej i Zabrza.
  - Cały czas jesteśmy truci. Mieliśmy tu już pod nosem radiostację i koksownię. Dopiero co się trochę uspokoiło i przyroda zaczęła się odradzać, to spalarnię dla całej aglomeracji chcą nam zafundować - twierdzili ostro uczestnicy spotkania. Mieszkańcy obawiają się też, że samochody z odpadami z miast ościennych zakorkują Rudę Śląską.

  Nie pomogły wyliczenia i zapewnienia o bezpieczeństwie inwestycji, które wygłaszał prof. Janusz Mikuła z Politechniki Krakowskiej.

  Podobne konsultacje odbędą się w poniedziałek w Dąbrowie Górnicze, w drugim mieście GZM branym pod uwagę przy budowie spalarni. Na podstawie konsultacji i wszechstronnych analiz Związek ma jedno z tych miejsc przedstawić we wniosku aplikacyjnym o pieniądze z UE. A czasu zostało niewiele, termin mija 30 czerwca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama