Katowice: Leśnicy dadzą drewno na osuszenie mieszkań

  Katowice: Leśnicy dadzą drewno na osuszenie mieszkań

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach przyłączają się do wspierania powodzian. Bezpłatnie dostarczą do poszkodowanych gmin 1 tys. metrów sześciennych drewna. Przyda się ono tym, którzy muszą jak najszybciej uruchomić ogrzewanie w zalanych domostwach.
  Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach przyłączają się do wspierania powodzian. Po rozmowach z wojewodą śląskim Zygmuntem Łukaszczykiem ustalili, że pomogą doświadczonych wielką wodą ludziom w osuszaniu mieszkania. Bezpłatnie dostarczą do poszkodowanych gmin 1 tys. metrów sześciennych drewna. Przyda się ono tym, którzy muszą jak najszybciej uruchomić ogrzewanie w zalanych domostwach.

  - Bezpłatny opał dostaną osoby wyznaczone przez miejscowe ośrodki pomocy społecznej - mówi Kazimierz Szabla, dyrektor RDLP w Katowicach. - Dostarczymy drewno do każdej gminy, dowieziemy w dogodne dla ludzi miejsce, by mogli je odbierać.

  Leśnicy szacują, że pomoc w postaci darmowego opału otrzyma 500-1000 rodzin, które mają piece lub centralne ogrzewanie nie zużywające gazu albo oleju opałowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama