Kobiernice: Premier Donald Tusk drugi raz spotkał się z...

  Kobiernice: Premier Donald Tusk drugi raz spotkał się z powodzianami

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Donald Tusk znów odwiedził Kobiernice na Podbeskidziu. Był tu już tydzień temu, oglądając zniszczenia tuż po przejściu fali powodziowej. Wówczas też obiecał powodzianom, że nikt z poszkodowanych nie zostanie bez pomocy ze strony państwa.
  Mieszkańcy, których domy zostały zalane przez wody rzeki Soły, mieli ponowną możliwość porozmawiania z premierem, przedstawienia mu sytuacji, w jakiej znajdują się na pierwszym etapie usuwania skutków powodzi.

  Premier zapewnił poszkodowanych, że uruchomione programy pomocowe pozwolą uzyskać konieczne i wystarczające wsparcie finansowe, dzięki któremu powodzianie będą mogli odbudować i wyremontować swoje domy. Ma temu służyć przeznaczenie na ten cel specjalnych środków, które umożliwią wypłacenie zapomóg dla najbardziej poszkodowanych.

  W odpowiedzi na pytania dotyczące oceny pracy na zbiornikach retencyjnych, poinformował, że trwa kontrola, mająca stwierdzić, czy nie popełniono błędów przy zrzutach wody z tych zbiorników.

  Dodał także, że tegoroczna powódź była poważniejsza od tej, która nawiedziła kraj w 1997 roku, jednak dzięki przygotowaniu oraz współpracy służb ratowniczych, udało się obronić duże miasta, które tak dotkliwie zostały zniszczone podczas powodzi trzynaście lat temu. Podkreślał doskonałą organizację i wzorową pracę wszystkich zaangażowanych służb - strażaków, wojska i policji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jacy powodzianie

   wet (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   to woda gruntowa podeszła do piwnic

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama