Kontrowersyjne graffiti w Tychach

  Kontrowersyjne graffiti w Tychach

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na graffiti bohater kreskówki wymierza cios. Obok logo GKS, lecz klub uważa, że to nic złego
  Bohater popularnej kreskówki wymierza swojemu kompanowi cios w twarz. Wszystko to jest okraszone logiem GKS Tychy. Takie graffiti pojawiło się na jednym z bloków przy ul. Dąbrowskiego w Tychach.

  Emanuje agresją. - Kolory fajne. Tylko że ktoś namalował, że jeden gość drugiemu daje w mordę - pisze z przekąsem jeden z naszych Czytelników. Bo też trudno graffiti nie zauważyć. Ma wymiary 2 na 6 metrów.
  GKS nie czuje się zaniepokojony tym, że jego barwy służą do sygnowania obrazów epatujących przemocą. - To graffiti pokazuje po prostu bojowość fanów GKS-u. Tego typu obrazy są z reguły dziełem ludzi, którzy utożsamiają się w jakiś sposób z naszym klubem, ale niekoniecznie są jego kibicami - twierdzi prezes GKS Tychy, Łukasz Jachym. - Nie mówię,

  że popieram tego typu "twórczość". Ale nie wydaje mi się, żeby było to zjawisko bardzo niepokojące. Osobiście cieszę się, że od czterech lat nie doszło do prawdziwej eskalacji przemocy między kibicami. Dopóki coś takiego pozostaje na murze, nie przejmowałbym się tym aż tak bardzo.

  Urząd Miasta dostrzega problem, ale twierdzi, że nie jest w stanie tego zjawiska powstrzymać.
  - Niewiele możemy tu zrobić - mówi wiceprezydent Michał Gramatyka, członek Komisji Estetyki Miejskiej w radzie miasta. - Usuwanie napisów należy do administratorów budynków. Widzę, że jest to problem i chcę go przedyskutować ze strażą miejską i policją, ale nie wyobrażam sobie, jak mielibyśmy walczyć z tym zjawiskiem.

  Prezes GKS Tychy liczy na to, że być może uda się ograniczyć "złe" graffiti organizowaniem legalnej akcji malowania po murach. Klub zawarł już nawet umowę z Tyską Spółdzielnią Mieszkaniową.
  Graffiti emanujące agresją są też w innych miastach. Kilka tygodni temu podobny malunek z komentarzem "Bij do pierwszej krwi" pojawił się w katowickim Giszowcu, naprzeciw... przedszkola.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama