Tour de Pologne, czyli odjazd według kolejarzy

  Tour de Pologne, czyli odjazd według kolejarzy

  Ryszard Parka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pasażerowie pociągów TLK przecierają oczy ze zdumienia nad niektórymi zmianami w nowym rozkładzie jazdy.
  Bo linie kolejowe może są i tanie (choć stosunek ceny do jakości usług jest zawsze rzeczą względną), ale humor autorów zmian konkuruje z najwyższych lotów skeczami Monty Pythona i kabaretu Rak.
  To, że w nocnym pociągu z Katowic do Gdyni zafundowano pasażerom kino letnie - to jeszcze nic. W końcu zawsze przyjemniej powiedzieć: okradli mnie w kinie, zamiast w pociągu. Ale kolejarze poszli jeszcze dalej.

  Wyobraźcie sobie pociąg, który wyjeżdża z Katowic o 5 rano, żeby do Gdyni dojechać o 20.06. Nie. To nie jest pomyłka w druku. 15 godzin jazdy pociągiem może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. I to nie dlatego, że skład ciągnie się tempem spacerowym. O nie. Miłośnicy kolejowych podróży z okien mknącego pociągu zobaczą malownicze Radomsko, urokliwe Koluszki, zachwycającą Małkinię, czy plasujące się wysoko w przewodnikach Mońki. Oraz Żyrardów, Tłuszcz, Łapy i Pasłęk. Bo z Katowic do Gdyni pociąg jedzie przez Białystok. A czemu nie. Podróż przez przekrój polskich krajobrazów, w atmosferze nieodbiegającej od turystycznej klasy kolei transsyberyjskiej to najbardziej odjazdowa oferta turystyczna w Polsce. I o ile tańsza niż Transsib!

  Nic też dziwnego, że kolejarze z dumą wybrali nazwę dla swojej, wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom prawdziwego pasażera, oferty. Swojsko brzmiącą: Tour de Pologne. Gratulujemy i zachęcamy do wytyczania kolejnych tras. Slalom Gigant: Poznań - Warszawa przez Zakopane i Wielka Majówka: Lublin - Olsztyn przez Zgorzelec.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama