Koszmar zamiast fety. Górnik Zabrze - Warta Poznań 2:3

Górnik Zabrze na awans do ekstraklasy musi jeszcze poczekać. Mecz z Wartą Poznań miał być formalnością, tymczasem stał się koszmarem.
    - Gdzie jest ta feta? - śpiewali w szatni piłkarze gości, którzy wygrali 3:2 i wywieźli z Roosevelta trzy punkty.

A przecież poprzeczka szła wczoraj w dół. Przed spotkaniem z Wartą zabrzanie potrzebowali do pełni szczęścia zwycięstwa, gdy wychodzili na drugą połowę wystarczał im remis, bo Sandecja nie zdołała pokonać u siebie Wisły Płock.

- Nie powiedziałem chłopcom o tym wyniku, bo nie chciałem, żeby zagrali na remis - przyznał później trener Górnika Adam Nawałka.

Tymczasem po 45 minutach gospodarze przegrywali 1:2, a ich zmorą był Piotr Reiss. Dwa trafienia zawodnika, który musiał opuścić Lecha Poznań ze względu na swój udział w aferze korupcyjnej, mocno zmąciły nastrój fety, jaki panował na trybunach przy Roosevelta. Szczególnie gol na 1:2 wywołał konsternację nie tyle ze względu na swoją urodę - bo uderzenie z rzutu wolnego było przedniej marki - co okoliczności. Zabrzanie wywołali bowiem do muru stojącego na linii bramkowej Mariusza Magierę, a ułamek sekundy później w opuszczonym przez niego miejscu wylądowała piłka.

- On nie miał wchodzić do bramki i zrobił się bałagan - tłumaczył bramkarz Sebastian Nowak.
    I właśnie dlatego posiadający wyraźną przewagę Górnik do przerwy notował debet.

Po zmianie stron napór gospodarzy przybierał już monstrualne rozmiary. Nic więc dziwnego, że gdy Tomasz Zahorski strzelił swoją drugą bramkę uznano ją za kropkę nad i postawioną pod wnioskiem o awans.