Ważne
  Mieszkańcy Czeladzi nie będą zadawać pytań podczas sesji

  Mieszkańcy Czeladzi nie będą zadawać pytań podczas sesji

  MANO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Z porządku obrad czeladzkiej Rady Miejskiej zniknął punkt zapytania mieszkańców. Zmiany tłumaczone są tym, że dokładna interpretacja ustawy o samorządzie gminnym precyzuje, że to radny powinien spotkać się z mieszkańcem i przyjąć od niego uwagi do przedstawienia na sesji. Ewentualnie mieszkaniec może przyjść na komisję.
  Mieszkańcy są zaskoczeni tak nagłą zmianą. Podejrzewają, że to kwestia nadchodzących wyborów miała wpływ na taką zmianę. Wiadomo bowiem, że radny nie musi przedstawić na sesji problemu zgłoszonego przez mieszkańców. Niektórzy odbierają więc to jako blokadę informacji, czasem niewygodnych. Zdaniem czeladzianina Roberta Zacha, taka decyzja, podjęta tuż przed wyborami, zadziała na niekorzyść wizerunku Rady Miejskiej.


  Przewodniczący Rady Miejskiej, Sławomir Święch tłumaczy jednak, że kontaktom z radnymi mają służyć ich dyżury i komisje.

  - Wprowadzenie do porządku obrad takich zapytań jest tylko zwyczajowe. Pod koniec ubiegłego roku pracownicy UM byli na szkoleniu, gdzie zwracano na to uwagę. Postanowiliśmy więc ściśle trzymać się zapisów ustawy. W sytuacjach, gdy wystąpi uzasadniona potrzeba przeprowadzenia podczas sesji dyskusji z udziałem mieszkańców, prowadzący obrady może zarządzić przerwę w takim celu. Mieszkańcy jak najbardziej mogą jednak nadal przychodzić na sesje - zapewnia Sławomir Święch.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama