Johannes Hahn z Komisji Europejskiej pozna skutki powodzi w...

  Johannes Hahn z Komisji Europejskiej pozna skutki powodzi w województwie śląskim

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na specjalne zaproszenie marszałka i posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta już w niedzielę przyleci do województwa śląskiego komisarz UE ds. polityki regionalnej Johannes Hahn.
  Komisarz - podczas lotu helikopterem z Balic na Muchowiec - zapozna się ze skutkami powodzi. Będzie także rozmawiać o przeznaczeniu funduszy unijnych na usuwanie powstałych w szkód w wyniku tego kataklizmu.

  Europosłowie z klubu PO-PSL chcą uruchomienia pomocy UE z Funduszu Solidarności na pokrycie kosztów strat spowodowanych powodzią w Polsce. Rozmowy w tej sprawie podjął poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht.


  Uzyskał już wstępne informacje dotyczące procedur, według których Polska może ubiegać się o pomoc w związku z powodzią i groźbą klęski żywiołowej. Fundusz Solidarności wspiera m.in. odbudowę infrastruktury i wznowienie działania zakładów energetycznych, wodociągów i kanalizacji, telekomunikacji, transportu, służby zdrowia i szkolnictwa, zapewnienie czasowego zakwaterowania i finansowania służb ratowniczych w celu zaspokojenia pilnych potrzeb ludności dotkniętej klęską żywiołową, a także oczyszczaniem obszarów dotkniętych katastrofą. Marszałek stara się, by pieniądze w ramach Funduszu Solidarności na pokrycie kosztów strat spowodowanych powodzią dotarły także do naszego województwa.

  Komisarz zapozna się też z przykładami dobrego wykorzystania funduszy unijnych w ramach rewitalizacji i nowych technologii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama