Szóstoklasiści z Bielska najlepsi, a najgorsi z Bytomia

  Szóstoklasiści z Bielska najlepsi, a najgorsi z Bytomia

  KATP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wyniki szóstoklasistów z województwa śląskiego są bliskie średniej krajowej. Przeciętny uczeń z naszego regionu zdobył 24,37 pkt. na 40 możliwych, podczas gdy średnia krajowa to 24,56 pkt. Warto dodać, że tegoroczne osiągnięcia naszych uczniów są nieco lepsze niż w roku ubiegłym.
  - Wyniki naszego województwie bliskie średniej krajowej notujemy od lat. Można również zauważyć, że dzieci z gmin i powiatów wiejskich bardzo często wypadają lepiej na sprawdzianie niż ich koledzy z dużego miasta - mówi Roman Dziedzic, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

  W tym roku najlepiej spisali się uczniowie z Bielska-Białej, Tychów, Rybnika, Częstochowy, powiatów pszczyńskiego, cieszyńskiego i kłobuckiego. Powodów do dumy nie mają natomiast w Bytomiu i Siemianowicach Śląskich, które są na końcowych miejscach rankingu.

  Sprawdzian, który pisali 8 kwietnia, podsumowuje sześć lat nauki w szkole podstawowej. Ocena umiejętności jest niezmienna od lat. Dzieci radzą sobie nieźle z czytaniem ze zrozumieniem, gorzej z wykorzystaniem wiedzy w praktyce, oraz z pisaniem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama