Mali powodzianie wyjechali na Mazury

  Mali powodzianie wyjechali na Mazury

  KATP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  220 małych powodzian wyjechało w piątek sześcioma autokarami na Mazury. Największa grupa, niemal 50 dzieci, wsiadła do autokarów w Bieruniu.
  Na listach są także uczniowie z Czechowic-Dziedzic, Raciborza, Kuźni Raciborskiej i Częstochowy, czyli z regionów najbardziej poszkodowanych w powodzi. Darmową zieloną szkołę udało się zorganizować dzięki porozumieniu dwóch kuratorów oświaty: śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Uczniowie w wieku od 6 do 16 lat będą nocować w Gołdapi, Ełku, Olsztynie, Olecku i Giżycku. Wrócą 12 czerwca.

  Wczoraj Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że każde dziecko z rodziny poszkodowanej w powodzi otrzyma tysiąc złotych w ramach wyprawki szkolnej. Rodzice mają się po nią zgłaszać do władz gminy. - Rodziny nie są zobowiązane do przedkładania dodatkowych informacji oraz zaświadczeń w celu otrzymania zasiłku powodziowego - wyjaśniają w MEN.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama