Śląsk Świętochłowice przejdzie w ręce kibiców

  Śląsk Świętochłowice przejdzie w ręce kibiców

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląsk Świętochłowice pierwszym klubem w Polsce, który weźmie udział w projekcie KupimyKlub.pl
  Zakładając nasze stowarzyszenie chcieliśmy coś zrobić dla piłki nożnej. Widać, że tutaj są ludzie, którym przyświecają podobne cele -mówił podczas spaceru wokół Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka Sebastian Walczak, prezes Stowarzyszenia Kibiców KupimyKlub.pl. Zarząd organizacji w sobotę przyjechał do Świętochłowic. Spotkanie z władzami tutejszego Śląska wypadło bardzo owocnie. Podpisano oświadczenie o chęci podjęcia współpracy. Wszystko wskazuje więc na to, że MKS będzie pierwszym klubem w kraju, o którego losach będzie decydowała szeroka rzesza kibiców. I to z całej Polski.

  Przypomnijmy, że projekt KupimyKlub.pl zakłada przejęcie zarządzania klubem piłkarskim z niższej ligi przez fanów. Podobne pomysły sprawdziły się m.in. w Niemczech, Włoszech Hiszpanii i przede wszystkim w Anglii, gdzie 50 tysięcy internautów zrzuciło się po 35 funtów i kupiło V-ligowy klub Ebbsfleet Unitek. Właśnie tylu członków zamierzali pozyskać zapaleńcy z Pomorza. Na stronie, którą stworzyli zainteresowanie wyraziło kilka tysięcy ludzi. Od czerwca ubiegłego roku KupimyKlub.pl funkcjonuje jako stowarzyszenie. Deklaracje członkowskie wraz z opłaceniem składki, która rocznie wynosi 20 złotych podpisało 181 osób z całego kraju. Organizacja podejmuje wszystkie decyzje podczas wirtualnych głosowań. - To fajny pomysł i zamierzamy go kontynuować mimo braku pożądanego odzewu. Będziemy działać tymi środkami, którymi dysponujemy - tłumaczy Walczak, który przyjechał z Goleniowa obok Szczecina.- Zakładając ten projekt liczyliśmy, że kluby same będą się zgłaszać. Śląsk jako jedyny jest zainteresowany współpracą- przyznaje.

  Podczas pierwszego formalnego spotkania działacze klubu i stowarzyszenia podpisali specjalne oświadczenie. Czytamy w nim m.in. że obie organizacje będą współdziałały w realizacji swoich statutowych celów, a także spróbują utworzyć osobny projekt w zakresie stworzenia wyselekcjonowanej grupy młodych zawodników pod wspólnym patronem. To właśnie jedna z juniorskich drużyn miałaby się stać w przyszłości zespołem, o którym mowa w projekcie KupimyKlub.pl.

  Działacze Śląska z początkowych ustaleń są zadowoleni i podkreślają, że propozycja stowarzyszenia to jedyna tego typu inicjatywa w Polsce. - Upatrujemy w tym wszystkim głównie możliwości rozwoju dla młodych zawodników. Wspólnie możemy stworzyć silny zespół młodzieżowy, a w perspektywie mocną drużynę seniorką Na konkrety będzie trzeba poczekać, bo z naszymi planami muszą się zapoznać członkowie obu stowarzyszeń. Docelowo chcemy podpisać umowę o współpracy. Wydaje mi się, że realnym terminem będzie wrzesień - wyjaśnia Antoni Jojko, prezes Śląska i dodaje, że prawdopodobnie członkowie stowarzyszenia wejdą w skład zarządu klubu. -Jesteśmy otwarci na tę propozycję.

  Podczas wizyty goście mieli okazję poznać obiekty z których korzysta Śląsk Świętochłowice. Byli pod sporym wrażeniem. Marek Skwara z Tychów, wiceprezes stowarzyszenia twierdzi, że niewiele klubów z niższej ligi może korzystać z podobnego zaplecza. - Trudno byłoby znaleźć drugie tak idealne miejsce na realizację naszego projektu- mówi. - Musimy teraz opracować plan działania m.in. budżet, abyśmy wiedzieli jakie środki są potrzebne by ta grupa chłopców sprawnie funkcjonowała.

  Członkiem Stowarzyszenia Kibiców KupimyKlub.pl może zostać każdy kto ukończył 18 lat. W innym przypadku potrzebna jest zgoda rodziców. Szczegóły znajdują się na stronie organizacji (www.kupimyklub.pl)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jest to jakiś pomysł

   babon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 41

   Zobaczymy jak z realizacją.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pomysł niczego sobie

   babon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 32

   Pomysł niczego sobie. Zobaczymy jak z realizacją.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama