Pracownia Twórczej Aktywności rusza w Muzeum Górnośląskim w...

  Pracownia Twórczej Aktywności rusza w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pracownia Twórczej Aktywności to wspólny projekt ING Banku Śląskiego oraz Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu skierowany do najmłodszych odbiorców. Pracownia powstała przy istniejącej Świetlicy Muzealnej dla dzieci, realizującej szeroko rozumiane cele edukacyjne. Uroczyste otwarcie, połączone z Festynem, zaplanowano na 1 czerwca br., z okazji Dnia Dziecka.
  Pracownia Twórczej Aktywności to miejsce, które ma pomagać dzieciom rozwijać ich wyobraźnię i uwrażliwiać je na otaczający świat. W pracowni dzieci mogą wraz z opiekunami bawić się w twórczy sposób, wykorzystując do tego specjalne zabawki edukacyjne.

  Ekrany dotykowe
  To ekrany połączone z komputerem umożliwiające malowanie za pomocą dotyku. Program pozwala na malowanie różnymi gęstościami farby i mieszanie kolorów. Podczas zabawy dziecko może również ustalić grubość kreski i fakturę farby (olejna, akwarela, tempera).

  Magiczne Okno
  To podświetlany stół z piaskiem do tworzenia piaskowych obrazów. Zamontowana pod stołem kamera umożliwia podgląd tworzonego dzieła. Istnieje możliwość wydruku wirtualnej pracy. Malowanie ulotnych obrazów na piasku rozwija wyobraźnię, ma także działanie wyciszające i skupiające.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama