Zafundujmy wypoczynek dzieciom powodzian

  Zafundujmy wypoczynek dzieciom powodzian

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mali powodzianie czekają na naszą pomoc. Zróbmy wszystko, żeby dzieci wyjechały na wakacje z dala od zalanych domów, by choć na moment zapomniały o tragicznych wydarzeniach.
  "Polska Dziennik Zachodni" wraz z siedmioma dziennikami grupy Wydawniczej Polskapresse pomaga dzieciom, które dotknęła powódź. Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zorganizować im wypoczynek. Od wczoraj zbieramy dane osób prywatnych, stowarzyszeń, instytucji, firm, operatorów turystycznych, którzy mogą zaprosić je na wyczekiwane wakacje, sfinansować ich pobyt, a nawet podróż. Apelujemy także do samorządów powiatowych i gminnych: wspólnie z ośrodkami wczasowymi zgłoście, ile miejsc możecie zaproponować jeszcze w czerwcu. Czekamy także na zgłoszenia od samorządowców z zalanych terenów - poinformujcie nas, z jakich poszkodowanych miejscowości i jak liczne grupy dzieci chcielibyście wysłać na wakacje.


  Miłe chwile na Mazurach spędza już ponad 200 dzieci z naszego regionu, które wyjechały tam w ramach zielonej szkoły. W ubiegły weekend do Olsztyna, Olecka, Giżycka i kilku innych miejscowości pojechali mali powodzianie z woj. śląskiego. Wszystko udało się załatwić dzięki porozumieniu kuratorów oświaty: śląskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

  Wielu organizatorów wypoczynku chciałoby pewnie pomóc małym powodzianom, ale nie wiedzą, gdzie się zgłosić. My postaramy się pomóc. Pamiętajmy, że rodziców dzieci, którzy w powodzi stracili wszystko nie stać na to, by wysłać je nawet na bardzo skromne wakacje.

  Na oferty pomocy czekamy pod numerem tel. (32) 634 - 21 - 46. Można je także wysłać e-mailem: m.krezel@dz.com.pl

  Już pomagamy  Nadal szukamy chętnych do pracy przy usuwaniu skutków powodzi.
  Już po naszym pierwszym apelu na adres mejlowy alert@dz.com.pl wpłynęło kilka zgłoszeń z Tychów, Rybnika, a nawet Warszawy od osób, które chcą pomóc powodzianom w porządkowaniu ich domów i gospodarstw. Jednocześnie odebraliśmy telefony od Czytelników, którzy skrzyknęli się i zebrali dary dla dotkniętych wielką wodą. Świetnym przykładem jest grupa mieszkańców Dębieńska. Dzięki nam dowiedzieli się, że pomoc konieczna jest m.in. w Bieruniu i Czechowicach-Dziedzicach i już dostarczyli tam wodę w butelkach oraz sprzęt AGD do sprzątania. Gotowych do pracy skontaktujemy z ośrodkami pomocy społecznej i centrami zarządzania kryzysowego, aby szczegółowo dowiedzieli się gdzie i kiedy potrzebna jest ich pomoc. Piszcie na alert@dz.com.pl lub dzwońcie pod nr tel. 32-6342110, 32-6342113. ps

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama