Logo cieszy bez końca

  Logo cieszy bez końca

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Projekt Tomasza Kipki, wykorzystujący znak nieskończoności jako symbol trwania i ciągłości, został oficjalnym logo obchodów 1200-lecia legendarnego założenia miasta.
  - Jest bardzo zgrabne i inteligentne - komplementuje burmistrz Cieszyna, Bogdan Ficek.

  Wykonanie znaku cieszyński Ratusz zlecił młodym projektantom związanym z Instytutem Sztuki w Cieszynie i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Przyjęto założenie, że logo ma symbolizować Cieszyn jako miasto z bogatą historią, przeszłością, współczesnością, ale też przyszłością. Prace trwały kilka tygodni i miały charakter konkursu. Jego zwycięzca, dr Tomasz Kipka, jest adiunktem w Katedrze Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki UŚ. Zajmuje się głównie identyfikacją wizualną, bierze udział w wystawach w kraju i zagranicą. Zaprojektowane przez niego logo już znalazło się na koszulkach wydanych na jubileusz.

  Władze Cieszyna zwróciły się też do Poczty Polskiej i Mennicy Polskiej, by z okazji 1200-lecia legendarnego założenia miasta w 2010 roku wydały okolicznościowe znaczek i monetę. Burmistrz na cieszyńskie święto zaprosił już premiera.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama