Katowice: Województwo zapłaci 30 najlepszym uczniom

  Katowice: Województwo zapłaci 30 najlepszym uczniom

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  30 najlepszych uczniów otrzyma w nowym roku szkolnym stypendia. Na ten cel z budżetu województwa przeznaczono 114 000 zł.
  Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs stypendialny w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego na lata 2009 - 2012.

  Jego celem jest zwiększenie szans edukacyjnych młodzieży, pomoc uczniom i słuchaczom w rozwijaniu ich uzdolnień i zainteresowań oraz stwarzanie możliwości udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach, a także stosowanie w praktyce zdobytej wiedzy. To także promocja młodzieży szczególnie uzdolnionej.

  Program adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych.

  Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia (słuchacza), którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania. Kandydaci muszą uzyskać w ostatnim roku szkolnym średnią ocen 4,8 i udokumentować uzyskane osiągnięcia jako laureaci i finaliści w olimpiadach, konkursach, turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym lub poszczycić się publikacją prac naukowych. Podstawą przyznania stypendiów mogą też być wybitne osiągnięcia w pracy badawczo-naukowej, znaczące osiągnięcia artystyczne i sportowe, a także działalność społeczna (wolontariat) lub na polu współpracy międzynarodowej.

  Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić dyrektor szkoły/dyrektor zakładu kształcenia nauczycieli/kolegium pracowników służb społecznych , wychowawca lub nauczyciel prowadzący, rodzice lub opiekunowie prawni oraz sami pełnoletni uczniowie. Uzyskane stypendium można przeznaczyć m.in. na: zakup literatury fachowej, pomocy naukowo-dydaktycznych, opłacenie dodatkowych kursów, lekcji, sfinansowanie publikacji prac naukowych. Stypendyści zobowiązani są do przesłania sprawozdań z realizacji planu rozwoju.

  W tym roku Zarząd Województwa przeznaczył na stypendia 114 000 zł dla 30 najlepszych. Każdy z uczniów/słuchaczy otrzyma 3800 zł, płatne w dziesięciu transzach od września 2010 r. do czerwca 2011 r.

  Wnioski o stypendium winny być składane do 20 lipca 2010 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama