Bezpieczny Dzeń Dziecka na placu Papieskim

  Bezpieczny Dzeń Dziecka na placu Papieskim

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj dzieci z sosnowieckich szkół spotkały się na placu Papieskim, aby tam świętować swój dzień. Impreza odbywała się pod patronatem "Dziennika Zachodniego", a w przygotowanie włączył się sosnowiecki Caritas, UM w Sosnowcu i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach. Atrakcji nie brakowało.
  - Dobrze, że nie pada - cieszył się szef sosnowieckiego Caritasu, ksiądz Stefan Wyporski, podziwiając występy najmłodszych.

  Impreza przebiegała pod hasłem bezpieczeństwa. Były pokazy straży pożarnej i policji, chętni mogli też zdać egzamin na kartę rowerową i wypróbować symulator zderzeń. Dzieci mówiły wiersze, śpiewały piosenki i malowały.

  Jedną z głównych nagród, rower, odebrała Patrycja Filipowska, trzynastoletnia uczennica SP nr 40. Dziewczynka została nagrodzona za wierszyk przypominający o przestrzeganiu znaków drogowych. - Mam już jeden rower, ale ten jest całkiem nowy, więc bardzo się cieszę. Uwielbiam jeździć, mam też kartę rowerową. Moje ulubione trasy to tereny placu Papieskiego i ścieżki przy górce środulskiej - mówiła Patrycja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama