Bezpieczny biznes

  Bezpieczny biznes

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Skąd wziąć pieniądze na start i rozwój firmy, jak przygotować się do pozyskania zewnętrznego dofinansowania i jak zabezpieczyć przed niespodziewanymi kłopotami - dowiedzieć mogli się mali i średni przedsiębiorcy podczas panelu dyskusyjnego w katowickim Biurze Centrum.
  Materiały podobne
  - Przedstawiliśmy swoją ofertę dotacji, pożyczek i szkoleń dla przedsiębiorców - powiedziała nam Bożena Rojewska, prezes Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Swoje oferty przedstawili także przedstawiciele Funduszu Górnośląskiego oraz Rudzkiej Agencji Rozwoju "Inwestor".

  O komercyjnych pożyczkach na działalność gospodarczą mówili natomiast bankowcy. Z kolei przedstawiciele Biura Informacji Kredytowej podkreślali możliwość (i celowość) prewencyjnego sprawdzenia przez zawiązujących porozumienia biznesmenów finansowej przeszłości swego kontrahenta.
  Biznesmeni dowiedzieć mogli się również o warunkach ubezpieczenia prowadzonego przez siebie projektu na wypadek jego niepowodzenia. O ile w przypadku dużych firm taka jednorazowa klapa może zostać "wkalkulowana w koszty", to dla małych firm skończyć się może nawet krachem całej działalności.

  Dyskutowano też o znaczeniu sektora małych i średnich przedsiębiorstw dla Polski oraz UE, a także mechanizmach stymulujących inwestycje w tej branży. Przedstawione zostały ponadto nowoczesne instrumenty finansowania rozwoju przedsiębiorczości takie jak m.in. obligacje czy emisje akcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama