Pszczyna: Starostwo chce wydzierżawić szpital

  Pszczyna: Starostwo chce wydzierżawić szpital

  PLUS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pszczyńskie starostwo zdecydowało się oddać Szpital Powiatowy w dzierżawę. Powodem tego kroku jest trudna sytuacja finansowa i brak realnej perspektywy doprowadzenia lecznicy do wymaganych standardów.
  W ciągu ostatnich lat tylko raz (w 2008 r.) udało się lecznicy zamknąć rok dodatnim wynikiem finansowym. W ubiegłym roku znalazła się na ponad 6 mln pod kreską, za I kwartał tego roku różnica między kosztami i przychodami szpitala wynosi ponad milion złotych. Według prognoz na koniec 2010 będzie zadłużony na ponad 5 mln zł. I nie ma nadziei na jakieś dodatkowe pieniądze, skoro projekt ZOZ-u zgłoszony do unijnego programu pomocowego znalazł się na 42 miejscu listy rezerwowej Zarządu Województwa Śląskiego. W tej sytuacji za zgodą rady powiatu ogłoszono konkurs, który ma pomóc w znalezieniu firmy (osoby?) do przejęcia szpitala, odkupienia sprzętu, zainwestowania w modernizację i świadczenia tych samych usług, co obecnie. Proponowany okres dzierżawy określono na 20 lat. 9 czerwca mija termin zgłoszeń.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama