Katowice: Powódź nie przeszkodzi w realizacji projektów za...

  Katowice: Powódź nie przeszkodzi w realizacji projektów za unijne pieniądze

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do gmin i powiatów realizujących projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego trafi pismo marszałka województwa dotyczące szkód powodziowych na inwestycjach dofinansowanych z funduszy unijnych.
  Urząd Marszałkowski chce zbierać informacje zarówno o rozmiarach szkód, jak i sposobach ich usuwania. Poszkodowani beneficjenci - samorządy gmin i powiatów - mają wskazać ich wpływ na realizację inwestycji, np. zmiany rzeczowe w projekcie, konsekwencje finansowe, konieczność ponownej realizacji lub - w najgorszym przypadku - rezygnację z realizacji projektu.

  Informacje od beneficjentów niezbędne będą do oszacowania skali problemu i przygotowania systemowych rozwiązań m.in. w zakresie trwałości projektów, zmian harmonogramów i terminów ich realizacji.

  - Do każdego wniosku będziemy podchodzić indywidualnie. Chcemy zapewnić beneficjentom jak najszybszą procedurę akceptacji zmian przez Urząd Marszałkowski i uruchomienie transz dofinansowania inwestycji - zapewnia marszałek Bogusław Śmigielski.

  Obecnie w województwie śląskim podpisano z samorządami 608 umów w ramach RPO na łączną kwotę dofinansowania ok. 2,3 mld zł.

  Informacje na temat strat zostaną przekazane także do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego szacującego rozmiary szkód w skali kraju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama