Ważne
  Pojedziemy w Chorzowie jak po aksamicie - dopiero w 2013 r.

  Pojedziemy w Chorzowie jak po aksamicie - dopiero w 2013 r.

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już w drugiej połowie roku rozpocznie się remont chorzowskiej estakady. Na ten cel miasto zdobyło dofinansowanie do 25,7 mln złotych przy całkowitych kosztach 30,5 mln zł.
  W wyniku przeprowadzonych ekspertyz technicznych i kontroli okresowej w roku 2007/2008 ocena obiektu wskazała na bezwzględną konieczność wykonania remontu kapitalnego. W Warszawie podpisana właśnie została umowa pomiędzy Chorzowem a Skarbem Państwa - Centrum Unijnych Projektów Transportowych, na dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 -2013 realizacji projektu pod nazwą Przebudowa drogi krajowej nr 79 ulicy Katowickiej w Chorzowie wraz z estakadą na odcinku od skrzyżowania z ulicą Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Metalowców. Umowę ze strony Skarbu Państwa podpisała Anna Siejda, dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Chorzów reprezentował prezydent Marek Kopel.

  Miasto otrzyma dofinansowanie w kwocie nie większej niż 25 mln 788 tys. 520 zł. Planowany całkowity koszt wykonania projektu wynosi 30 mln 509 tys. 015 zł. Różnicę w wydatkach pomiędzy całkowitym kosztem a dotacją uzyskaną przez miasto wynosi 4 mln 720 tys. zł. Modernizacja odcinka DK nr 79 wraz z estakadą, od ul. Konopnickiej do ul. Metalowców, obejmuje między innymi: rehabilitację ustroju nośnego estakady, wykonanie nowej hydroizolacji obiektu, wymianę systemu odwodnienia, wymianę barier ochronnych na estakadzie, wymianę dylatacji poprzecznych, zabudowę ekranów akustycznych na estakadzie, a także ułożenie nowych nawierzchni asfaltobetonowych na całym przewidzianym do remontu odcinku DK nr 79 (na ul. Katowickiej) wraz z estakadą.

  - Projekt będzie realizowany przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie. Pierwszy przetarg ogłoszony przez MZUiM na wykonawcę zadania może jednak zostać unieważniony, gdyż wszystkie oferty na wykonanie zadania znacznie odbiegają od założonej wartości inwestorskiej. Decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu najbliższych dni - wyjawia Gabriela Kardas, rzeczniczka UM w Chorzowie.

  Jak planuje MZUiM, rozpoczęcie prac projektowych nastąpi w drugiej połowie 2010 r. Rozpoczęcie robót drogowo-mostowych planowane jest na pierwszą połowę 2011 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama