W Żorach rodzinna karta gwarantuje duże zniżki

  W Żorach rodzinna karta gwarantuje duże zniżki

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od 1 czerwca wszystkie rodziny zastępcze i wielodzietne, mające co najmniej trójkę dzieci, mogą wyrabiać karty Duża Rodzina, które dają 50 procent zniżki na bilety wstępu na obiekty i imprezy organizowane przez miejskie ośrodki kultury oraz sportu i rekreacji.
  Poprzez ten innowacyjny program miasto, jako jedno z nielicznych w Polsce, chce promować wielodzietność i rodzicielstwo zastępcze.

  Aby wyrobić kartę gwarantującą upusty, rodzina musi najpierw wypełnić specjalny formularz w wydziale spraw społecznych żorskiego magistratu.

  - Wystarczy złożyć wniosek i czekać na wydanie karty. Będzie do odbioru w ciągu miesiąca. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rodziny mogły skorzystać z założeń programu już w lipcu - wyjaśnia Dorota Marzęda, rzeczniczka Urzędu Miasta.


  Posiadając taką kartę rodziny wielodzietne i zastępcze będą mogły o połowę taniej kupować bilety wstępu do kina, na basen, czy do muzeum.

  Jako pierwsze do programu przystąpiły: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury.
  - Zachęcamy także prywatne firmy, aby włączyły się do akcji. Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy. Zainteresowani przedsiębiorcy powinni nas o tym poinformować - także w wydziale spraw społecznych - dodaje Marzęda.

  Do ulg będą miały prawo dzieci do 18. roku życia, a jeśli kontynuują naukę i nie pracują, nawet do 24 lat, a także rodzice, jeśli wybiorą się na daną imprezę z dziećmi.

  Z programu w Żorach będzie mogło skorzystać 1200 rodzin, w tym 89 zastępczych, łącznie około 7 tysięcy osób - dzieci i ich rodziców.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama